Đere se mučio, ali doneo veliki poen Srbiji

Laslo Đere

Đere – Ramanatar 3:1 (3:6, 6:4, 7:6(2), 6:2)

Dejvis kup reprezentacija Srbije povela je sa 1:0 protiv Indije u plej-ofu za opstanak u Svetskoj grupi.

Prvi poen Srbiji doneo je Laslo Đere, koji je nakon velike borbe savladao Ramkuman Ramanatara nakon tri časa i 14 minuta borbe na teniskom terenu u Kraljevu.

Indijac je većem delu bio ravnopravan rival, a nijanse su odlučile u korist bolje rangiranog igrača (Đere 85, a Ramanatar 135. na ATP listi) .

Ramanatar je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk za vođstvo od 1:0, a Đere je uspeo da prelomi svog rivala u desetom gemu drugog seta, kada mu je prvi put oduzeo servis za izjednačenje rezultata na 1:1. Đere je u prvom setu nezgodno pao, ali je stegao zube i nastavio meč, a velika volja mu je donela i poboljšanje u igri.

Delovalo je da je Laci definitivno uspeo da preokrene priču u svoju korist kada je poveo sa 2:0 u trećem setu, ali je usledio odgovor Indica, koji je vratio izgubljeno i odveo ovaj deo igre u taj-brejk. U odlučujućem gemu trećeg seta, Đere je imao više koncentracio i tako uspe da stekne važnu prednost.

Đere je do odlučujućeg brejka došao u petom gemu četvrtog seta. Poveo je sa 3:2 i potom spasio brejk loptu. Na taj način je slomio slog rivala i priveo kraju ovaj iscrpljujući meč i tako po prvi put zabeležio pobedu u Dejvis kupu.

U drugom duelu dana, Dušan Lajović će igrati protiv Prajneša Gunesvarana.