Juve može i bez Ronalda, Bejl i Isko uspavali ,,vučicu“, Lion iznenadio Gvardiolu [VIDEO]

Današnjim terminom od 21 sat okončano je prvo kolo grupne faze Lige šampiona nakon što je odigrano šest utakmica.

Valensija je u okviru grupe ,,H“ ugostila Juventus predvođen Kristijanom Ronaldom. Gosti iz Torina su propustili nekoliko izglednih prilika u uvodnim minutima meča kada su neprecizni bili Mario Mandžukić i Sami Kedira. Najveću pažnju javnosti u vezi sa ovim mečom izazvalo je isključenje Kristijana Ronalda kada je zaradio direktan crveni karton nakon navodnog udaranja protivničkog igrača.

To nije smetalo Juventusu da povede na ovom meču. Miralem Pjanić je u 45. minutu realizovao jedanaesterac nakon opasne igre kapitena Valensije Danija Pareha.

Igralo se pet minuta drugog poluvremena kada je Džejson Muriljo, koji je i bio žrtva duela sa Kristijanom Ronaldom, napravio i drugi jedanaesterac, da bi Pjanić ponovo bio siguran sa bele tačke, što je bio i konačan rezultat utakmice. U 96. minutu Pareho je promašio i treći dosuđeni penal na utakmici, Ščensni je maestralno odbranio.

Zanimljivo je bilo i u prestonici Španije gde je Real dočekao Romu, prošlosezonskog polufinalistu. Odličan je bio šampion Evrope u ovom meču i sa Lukom Modrićem koji je video sve na terenu i delio lopte kao od šale, bez većih muka izašao na kraj sa Rimljanima.

Ne zna se koji je gol bio lepši. Isko je u finišu prvog poluvremena postigao divan gol sa oko šesnaest metara iz slobodnog udarca, a na 2:0 je u 58. minutu povisio Geret Bejl nakon fenomenalnog dodavanja Luke Modrića.

Konačan rezultat postavio je Marijano Dijaz u nadoknadi utakmice prelepim golom sa leve ivice šesnaesterca.

Veliko iznenađenje viđeno je na ,,Ithadu“ gde je Lion slavio protiv Mančester sitija sa 2:1. Bernardo Silva nije uspeo da povrati svoj tim, pošto su prethodno Maksim Kornet i Nabil Fekir utišali plavi deo Mančestera.