Gosti maksimalni u Ligi 1, Monako tone sve više

Liga 1

U tri prve utakmice vanrednog 7. kola francuske Lige 1 slavili su gostujući timovi.

Monako je još jednom razočarao navijače i izgubio u “kneževini“ od ekipe Anžea. jedini gol postigao je Kamerunac Stefan Bahoken u 27. minutu, a sva nastojanja domaćina da dođu bar do boda, nisu urodila plodom. Dve odlične šanse propustio je Radamel Falkao. Monako je posle novog poraza pao na 16. mesto i ima samo bod više od timova u zoni ispadanja.

Ruže ne cvetaju ni “kanarincima“ iz Nanta. Vezali su treću utakmicu bez pobede, a drugi uzastopni poraz nanela im je Nica na njihovom terenu. Kristof Žale je doveo goste u vođstvo u 31. minutu, izjednačio je Argentinac Sala u 57, ali je pobedu gostima sa Azurne obale doneo Žan- Viktor Makengo u 70. minutu.

Da gostujuće ekipe budu večeras maksimalne, pobrinuo se Sent Etjen koji je slavio u tuluzu. Gosti, za koje je igrao i Neven Subotić, slavili su sa 3:2, golovima Dionija, Kabele i Salibura, dok su strelci za Tuluz bili Gradel i Durmaz.

Monako – Anže 0:1(0:1)
Nant – Nica 1:2(0:1)
Tuluz – Sent Etjen 2:3(0:1)