,,Orlovi“ u polufinalu Svetskog prvenstva: Drugi poraz od planetarnog šampiona

Arturo Szalpuk of Poland

Srbija – Poljska 0:3
(26:28, 26:28, 22:25)

Odbojkaši Srbije poraženi su danas u Torinu od Poljske na Svetskom prvenstvu sa maksimalnih 3:0, ali su i pored toga obezbedili plasman među četiri najbolje ekipe planete.

Prvi set je protekao u dosta izjednačenoj igri, vođstva su se razmenjivala, da bi potom naša selekcija konačno uspela da se odvoji na tri poena u završnici seta. Bilo je dosta grešaka nakon servisa, čak osam, što je možda i na kraju presudilo u korist Poljaka koji su uspeli da iskoriste drugu set loptu i dođu do vođstva od 1:0.

Ponovo je Srbija u nastavku uspevala da stiče prednost od dva ili tri poena sredinom drugog seta, aliisu Poljaci sustigli, a potom i prestigli to vođstvo. Naša selekcija imala je set loptu prio rezultatu 23:24, ali nije iskorišćena nakon što je loše odservirao Srećko Lisinac. Naredni poen odlučen je nakon intervencije čelindža i pripao je Srbiji pošto lopta Poljaka nije dotakla blok ,,orlova‘‘ i tako je Srbija imala i drugu set loptu, koja ponovo nije iskorišćena. Potom su dve set lopte imali i aktuelni svetski šampioni i drugu su uspeli da iskoriste posle lošeg postavljanja u odbrani naše selekcije.

U poslednjem setu, Poljaci su vođeni motivacijom iz prethodna dva seta stigli do maksimalne pobede, ali to nije mnogo uticalo na srpske odbojkaše koji su i pored ubedljivog poraza ostvarili plasman u polufinale.

Među četiri najbolje selekcije još su i selekcije Sjedinjenih Američkih Država i Brazila, a sutrašnji meč između Poljske i Italije odlučiće poslednjeg putnika.