Regland iščupao pobedu u Monte Karlu

Monako - Crvena zvezda 63:66

Monako – Crvena zvezda 63:66 (6:17, 18:12, 20:8, 19:29)

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su drugu pobedu u Evrokupu ove sezone. Posle loše igre u najvećem delu utakmice igrači Milana Tomića su trijumf osigurali u poslednjem minutu, a tvorac pobede bio je Džo Regland koji je sa pet vezanih poena prelomio meč.

Crveno-beli su nervozno počeli utakmicu i prvih pet minuta nisu postigli ni poen, ali se ni Monako u tom periodu nije proslavio pa je na semaforu stajalo 4:0 za domaćina na polovini prve četvrtine. Prve poene za Crvenu zvezdu postigao je Faje koji je smanjio rezultat na 4:3 i započeo seriju Crvene zvezde koja je do kraja prve četvrtine postigla još 14 poena i posle prve četvrtine rezultat je bio 17:6 za beogradski klub.

Monako je zaigrao bolje u drugoj četvrtini, krenuo je i šut sa distance, pa je francuski klub u jednom trenutku prišao na 22:24. Ipak, druga polovina druge četvrtine pripala je Crvenoj zvezdi, koja je na poluvreme otišla sa vođstvom 29:24.

Samo što je počelo drugo poluvreme meč je prekinut zbog problema sa semaforom, a nakon prekida koji je potrajao petnaestak minuta bolje se snašao domaćin. Za više od sedam minuta u trećoj četvrtini Crvena zvezda je postigla samo 2 poena, a Monako je to iskoristio da dođe do dvocifrene prednosti – 42:31. Trgli su se crveno-beli u samoj završnici trećeg perioda i serijom od 6:2 spustili minus na jednu cifru pred ulazak u odlučujućih 10 minuta – 44:37.

Na početku četvrte četvrtine raspucao se Perperoglu, koji je vezao dve trojke, a nakon što je Regland potigao koš i dodatno slobodno bacanje na semaforu je stajalo 48:47. Cirbes je imao priliku da donese izjednačenje, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje, međutim priliku nije propustio Čović koji je poentirao uz faul pa je pet minuta pre kraja bilo 53:53. Četiri i po minuta pre kraja srpski šampion je poveo 56:55, a u poslednji minut ekipe su ušle potpuno poravnate – 61:61.

Presudan trenutak dogodio se 37 sekundi pre kraja, Regland je pogodio trojku nakon dva ofanzivna skoka i dve promašene trojke Fajea i Perperoglua. Monako nije iskoristio svoj sledeći napad, a tačku je stavio Regland koji je pogodio oba slobodna bacanja na drugoj strani.

Teška, ali važna pobeda Crvene zvezde pred dolazak Andore u Beograd u sledećem kolu Evrokupa.