Marko, seti se Pariza, Đoković se osvetio Italijanu sa kamatom

Novak Đoković

Novak Đoković – Marko Čekinato 2:0 (6:4, 6:0)

Srpski teniser Novak Đoković izborio je plasman u četvrtfinale Mastersa u Šangaju pošto je u osmini finala, u dva seta, savladao Italijana Marka Čekinata, tenisera koji ga je eliminisao u četvrtfinalu ovogodišnjeg otvorenog prvenstva Francuske u Parizu.

Mnogo teži posao Đoković je imao u prvom setu, dok je drugi bio baš onakav kakav želimo da gledamo kada igra naš najbolji sportista, pošto je prosto pomeo sa terena svog rivala. Novak Đoković – Marko Čekinato 2:0(6:4, 6:0), posle samo sat i deset minuta igre.

Nije ovo kinesko popodne, a srpsko jutro, u potpunosti prijalo Novaku Đokoviću. Mislimo tu na prvi set, jer je bilo očigledno da se ne oseća komotno na terenu protiv tenisera koji mu je naneo jedan od najbolnijih poraza u karijeri, onaj na Rolan Garosu ove sezone, posle koga je, po sopstvenom priznanju, Đoković razmišljao i o prekidu karijere.

U trećem gemu prvog seta naš teniser je imao dve vezane brejk lopte koje nije iskoristio, a kod izjednačenja iznervirala ga je odluka sudije da dozvoli Čekinatu zakasneli čelendž, koji mu je pomogao da spasi svoj servis gem. To je dosta izbacilo Novaka iz ravnoteže, pa je u narednom gemu, u kome je servirao, morao da spašava dve brejk lopte, do kojih je Italijan stigao prevashodno zahvaljujući greškama srpskog asa.

Kada je to preživeo, bilo je mnogo lakše u nastavku, a do brejka, koji je doveo i do osvajanja seta, Đoković je stigao kod rezultata 3:3, iskoristivši tek četvrtu brejk priliku u tom gemu. Možda je mogao i ranije da povede sa 1:0, kod 5:3 imao je 30:30 na servis rivala, ali je to učinio na svoj servis, bez izgubljenog poena.

Zalet iz prvog seta Đoković je iskoristio na startu drugog, iskoristivši prvu brejk šansu za vođstvo. Posle sigurnog servis gema, usledio je još jedan brejk, koji mu je Čekinato poklonio greškom iz forhenda, pa je sve izvesniji bio brzi kraj ovog meča. U velikoj meri je tome pripomogao i Italijan, koji je od onog prvog gubitka svog servisa, potpuno potonuo na terenu, pravio greške u serijama, a Novak je sve to znao da maksimalno iskoristi, pa je drugi set dobio sa nulom, i izborio prolazak među osam najboljih.