Novak u polufinalu Šangaja

Đoković – Anderson 7:6, 6:3

Novak Đoković se plasirao u polufinale Mastersa u Šangaju, pobedivši u četvrtfinalu Kevina Andersona sa 2:0, po setovima 7:6(1), 6:3.

Najbolji srpski teniser je u reprizi finala ovogodišnjeg Vimbldona, slavio posle jednog sata i 42 minuta igre, kontrolišući meč od početka do kraja.

Da će servisi Andersona biti najveća prepreka Đokoviću do polufinala znalo se i pre početka meča, ali je Novak uspeo da pronađe odgovor i za to i koncentrisanom igrom tokom celog meča dođe do trijumfa.

Đoković je prvu brejk priliku imao pri rezultatu 2:2, ali se Južnoafrikanac izvukao dobrim servisima. Rivali su uglavnom bili sigurni na svoj servis sve do vođstva Andersona od 6:5. Trenutak dekoncentracije srpskog asa omogućio je Andersonu da dođe do prve brejk prilike, ujedno i set lopte. Južnoafrikanac je kod set lopte pogrešio, Đoković je potom odličnim servisom izbegao gubitak prvog seta, a ubrzo se izborio i za taj-brejk.

A u taj-brejku dominirao je srpski teniser koji je taj deo meča dobio sa 7:1 i prvi set rešio u svoju korist posle 63 minuta igre.

Dobar ritam sa kraja prvog, Đoković je zadržao i u drugom setu. Sjajnim riternima Novak je razoružao svog rivala, napravio prvi brejk na meču i ubrzo vodio sa 3:0 u drugom setu. Od tog trenutka srpski teniser je rutinski privodio meč kraju, odigrao je bez oscilacija i nije dozvolio protivniku nijednu priliku za eventualni povratak u meč.

Đoković će u polufinalu Mastersa u Šangaju igrati protiv Aleksandera Zvereva, koji je u četvrtfinlu bio bolji od Kajla Edmunda sa 6:4, 6:4.