Đere poražen posle tročasovne borbe u Moskvi

Laslo Đere – Aljaž Bedene 1:2 (7:5, 4:6, 6:7(2))

Laslo Đere nije uspeo da se plasira u osminu finala Kremlin Kupa u Moskvi.

Nakon velike borbe koja je trajala tri sata Đere je poražen od Aljaža Bedenea rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 6:4, 7:6(2).

Srbin je dobio prvi set zahvaljujući brejku u dvanaestom gemu, a u ovom delu igre rivalu nije dozvolio nijednu brejk loptu. Bedene je u drugom setu prvi došao do brejka i poveo sa 3:2, ali je u osmom gemu izgubio tu prednost, a Đere je izjednačio na 4:4.

Već u narednom gemu Đere je ponovo izgubio servis, nakon čega je Bedene stigao do izjednačenja, iako se suočio sa još dve brejk lopte u poslednjem gemu drugog seta. Brejkova više nije bilo, pa je taj-brejk rešio pitanje pobednika, a Bedene je lako poveo sa 5:1 i zadržao prednost do kraja.

Bedene će u osmini finala igrati sa pobednikom meča između Denisa Istomina i Žeremija Šardija.

Minimalci “Birmingemskih bandi“, Vulverhempton naborao čela navijačima Njukasla (VIDEO)

Pobede ekipa iz Birmingema i remi na severu Engleske za kraj subotnjeg programa u Premijer ligi.    Zanimljiv dan u...