Luka Jović dao pet golova Fortuni i srušio rekord Bundeslige! [VIDEO]

Luka Jović

Ajntraht – Fortuna 7:1 (3:0)
Haler 20'(p), 50’, Jović 26’, 34’, 55’, 69’, 72’ – Lukebakio 53’

Prva utakmica 8. kola Bundeslige između Ajntrahta i Fortune dugo će se pamtiti, a glavni ”krivac” je srpski napadač Luka Jović, koji je mrežu gostiju pogađao čak pet puta!

Dvadeset minuta trebalo je timu iz Frankfurta da načne novajliju. Učinio je to Haler sa bele tačke, a penal je dosuđen posle gledanja video snimka. Usledio je zatim rafal bivšeg centarfora Crvene zvezde. Prvi gol je Jović postigao na akrobatski način, a loptu mu je sa leve strane upuutio Filip Kostić kolega iz reprezentacije Srbije. U 34. minutu Jović je volejem još jednom savladao iskusnog Mihaela Rensinga, nekadašnjag golmana i Bajerna iz Minhena.

Pobednik je bio odlučen posle 45 minuta, ali to nije sputalo ”orlove” da nastave sa napadima, a našeg internacionalca da stane sa postizanjem golova. Haler je povisio na 4:0, ali su gosti smanjili na 4:1, golom Belgijanca Lukebakija. U 55. minutu Jović odgovorio novim golom, čime je kompletirao het trik, ali tu nije kraj. Još dva puta, u intervalu od 69. do 72. minuta Srbin je postigao još dva gola, čime se zaustavio na pet ukupno, čime je sa sedam goova izbio na prvo mesto liste strelaca Bundeslige.

Jović je postao najmlađi fudbaler u istoriji Bundeslige, koji je postigao pet golova na jednom meču. Takođe je postao i prvi Srbin, kao i fudbaler Ajntrahta, kojem je to uspelo na jednom meču šampionata Nemačke.

U timu Ajntrahta, koji se probio na šeto mesto ostavivši iza sebe i Bajern, igrali su i druga dvojica srpskih reprezentativaca Kostić i Gaćinović.