Spektakularni Arsenal nastavlja ubitačnu formu [VIDEO]

Arsenal – Lester 3:1
45’ Ozil, 63’, 66’ Obamejang; 31’ Beljerin (ag)

Fudbaleri Arsenala nastavili su odličnu formu pobedivši večeras na svom ,,Emirejtsu” ekipu Lestera sa 3:1 u okviru devetog kola Premijer lige.

Iako sve nije teklo po planu u prvih pola sata utakmice, Arsenal je na kraju ipak uspeo da dođe do sedme uzastopne pobede u šampionatu.

Lester je igrao odlično u prvom poluvremenu i u tom periodu propustili su nekoliko izglednih prilika da dođu do pogotka. Treba istaći golmana Bernda Lena koji je spasavao Arsenal u nekoliko navrata. Igrao se 31. minut kada je udarac Bena Čilvela skrenuo ka golu Ektor Beljerin i zatresao sopstvenu mrežu za vođstvo Lestera.

Ipak, Arsenal je uspeo da stigne do izjednačenja u pravom trenutku. Odličnu akciju krunisao je Mesut Ozil u 45. minutu i sa rezultatom 1:1 se otišlo na odmor. Ulaskom Pjera-Emerika Obamejanga Arsenal je dobio novu dimenziju u napadu i preokrenuo susret. Gabonac je prvo u 63. minutu preokrenuo rezultat, da bi četiri minuta kasnije, nakon izvanredne akcije čitavog tima, postavio i konačan rezultat utakmice.

Arsenal se nalazi na četvrtoj poziciji sa 21. bodom, dok je Lester 11. sa 12 bodova.