Martinez 61’, Levandovski 63’

Jang Bojs – Valensija 1:1 (0:1)
Oro 55'(p) – Batšuai 26’

U terminu od 18.55 sati, odigrane su dve prve utakmice 3. kola Lige šampiona.

Minhenski Bajern je slavio pobedu u Atini protiv AEK-a, mada je domaćin odolevao čitav sat. Imali su Bavarci više od igre tokom svih 90 minuta, propustili su nekoliko dobrih prilika i u prvih 45 minuta, ali se na odmor otišlo sa 0:0. U nastavku su gosti ipak pojačali napade, mada su domaći imali prve dve šanse preko Bakasetasa i Klonaridisa. Nemci su u vođstvo došli golom Havi Martineza u 61. minutu, a već u narednom napadu Bajern je duplirao prednost nakon filigrantske akcije navalnog reda, Rafinja je asistirao Levandovskom, a Poljaku nije bilo teško da pogodi praznu mrežu. Do kraja mogli su gosti doći i do ubedljivije pobede, ali se rezultat nije menjao. Bajern je stigao do sedmog boda, dok je AEK još uvek na nuli.

U Bernu je meč između Jang Bojsa i Valensije završen bez pobednika, što je najviše obradovalo Murinja i Junajted. ”Slepi miševi” su poveli posle velike greške domaće odbrae, strelac je bio Batšuai, koji je prevario i golmana Volflija i plasirao loptu u mrežu. U 55. minutu Pareho je skrivio jedanaesterac a Francuz Oro je bio precizan izvođač. Mogli su domaći i do potpunog preokreta u 88. minutu, ali je udaracSanoga zaustavio okvir gola. Ovo je prvi bod Jang Bojsa, za koji je igrao Miralem Sulejmani do 74. minuta, dok je Valensiji drugi osvojeni bod, polse onog sa Old traforda. Inače, bio je to deveti remi u 12 zvaničnih utakmica ove sezone koje je Valensija odigrala.