Partizan nemoćan protiv ASVEL-a u Beogradu

KK Partizan – KK ASVEL 78:89
(20:26, 17:22, 17:19, 24:22)

Košarkaši Partizana poraženi su večeras od francuskog ASVEL-a u hali ,,Aleksandar Nikolić“ rezultatom 78:89 u okviru četvrtog kola Evrokupa.

Gosti iz predgrađa Liona su diktirali tempo tokom čitave utakmice i bez većih problema izašli na kraj sa beogradskim crno-belima.

Loše prvo poluvreme odigrali su košarkaši Partizana. Od prvog napada gostiju kada je poentirao Kalnietis crno-beli su bili u zaostatku, a prednost ASVELA najviše je iznosila 11 poena na kraju prvog poluvremena. Igrači Partizana ponovo su ispoljili slabosti u šutu za tri poena, pogodili su dve trojke iz osam pokušaja, a iz prvog poluvremena ostaće upamćeno da je za Partizan debitovao Stefan Janković koji je za sedam minuta pogodio dva slobodna bacanja i promašio dve trojke uz po jedan skok i izgubljenu loptu.

Uspevao je Partizan nekako da drži priključak u prvoj četvrtini, prednost francuskog tima uglavnom je iznosila četiri do šest poena, a posle prvih 10 minuta bilo je 26:20 nakon trojke Slotera u poslednjoj sekundi. Držao je ASVEL i u drugoj četvrtini visoke procente šuta i to je rezultiralo prvom dvocifrenom prednošću (36:26) u 14. minutu. Uspeli su crno-beli u dva navrata da smanje razliku na 8 i 9 poena, a poslednju priliku da poluvreme završi sa jednocifrenim minusom Partizan je propustio sa promašenim slobodnim bacanjima Đorđa Gagića pet sekundi pre kraja.

U nastavku susreta Partizan je pokušao da se vrati u meč, ali u tome nisu uspeli, pošto je ASVEL diktirao tempo i u drugom delu igre i čuvao stečenu prednost sigurno do kraja utakmice.

Partizan je u ovom porazu predvodio Džok Lendejl sa 12 poena, a po 11 su imali Vanja Marinković, Markus Pejdž, Aleksej Nikolić i novajlija Stefan Janković. U taboru pobedničkog tima istakao Čarls Kaudi sa 21 poenom.