Čardaš na Tumbi, Rimljani pokorili luku, Španci dali 11 golova [VIDEO]

Odigrane su utakmice trećeg kola i u preostalih šest grupa Lige Evrope.

Za iznenađenje večeri pobrinuo se srpski trener Marko Nikolić, koji je sa svojim MOL Vidi-jem slavio pobedu u Solunu nad ekipom PAOK-a. Oba gola pala su u ranoj fazi meča, a domaći nisu imali snage da stignu ni do boda. Za mađarsku ekipu do 65. minuta igrao je Marko Šćepović, dok je Aleksandar Prijović ušao tek u 52. minutu za PAOK.

Veliki navijački neredi prethodili su derbiju večeri, uutakmici između Olimpika i Lacija u Marseju. Gosti su slavili sa 3:1, a pored gubitka bodova, verovatno i šansi za prolaz dalje, domaćina očekuje i nova kazna UEFA, a oni su već pod uslovnom supenzijom. Za Lacio je igrao Sergej Milinković – Savić, dok je Radonjić bio na klupi Olimpika.

U istoj grupi je Ajntraht upisao i treću pobedu, ovog puta protiv Apolona, i sa maksimalnih 9 bodova na pragu je nokaut faze. Prvi gol postigao je Filip Kostić, ali uz obilatu pomoć gostujećeg golmana, dok je drugi gol za domaće postigao Francuz Sebastijan Aler. U timu je, pored Kostića, bio i Mijat Gaćinović, dok je Luka Jović ušao u finišu meča.

Čelsi nije imao problema sa beloruskim BATE-om, a sva tri gola za “plavce“ postigao je sjajni Ruben Loftus-Čik.

Genk je nastavio fenomenalnu seriju rezultata ove sezone, pobedio je Bešiktaš u Istanbulu sa 4:2, a prva dva gola postigao je napadač iz tanzanije Mbvana Samata. Oba gola za crno-bele delo su Vagner Lava. Oba špnska kluba, koja su igrala u ovom terminu, bila su izuzetno efikasna, sevilja je sa 6:0 pobedila turski Akhisar, za koji je branio bivši golman Partizana Milan Lukač, dok je Viljareal sa pet golova u mreži ispratio Rapid put Beča.
Bez golova je završen samo duel u Glazgovu između Rendžersa i moskovskog Spartaka, a bez pobednika bilo je u skandinavskom derbiju Sarpsborg – Malme, kao i u duelu Jabloneca i Astane, za koju je igrao Antonio Rukavina.

Golom Kostasa Laifisa u 93. minutu Standard je u Liježu pobedio Krasnodara našeg Uroša Spajića, a Dinamo iz Kijeva nosi sva tri boda iz Rena, zahvaljujući golu Bujalskog u 89. minutu meča.

Bešiktaš – Genk 2:4(0:1)
Čelsi – BATE 3:1 (2:0)
Ajntraht – Apolon 2:0 (2:0)
Jablonec – Astana 1:1 (1:1)
Marsej – Lacio 1:3 (0:1)
PAOK – MOL Vidi 0:2 (0:2)
Rendžers – Spartak (M) 0:0
Ren – Dinamo (K) 1:2 (1:1)