River u finalu, policija štitila sudiju od razjarenih igrača Gremija [VIDEO]

Odigrana je revanš utakmica polufinala Kupa Libertadores između Gremija i River Plate u Porto Alegreu.

Argentinski gigant je slavio prtotiv aktuelnog šampiona Južne Amerike sa 2:1 (0:1). Prvi meč u Beunos Ajresu pripao je brazilskom klubu sa 1:0, pa je River prošao dalje na osnovu više golova u gostima.

Gremio je poveo u 36. minutu golom Leonarda, a River je do izjednačenja došao u 82. minutu.

I onda je nastao haos. Urugvajski arbitar Andreas Kunja je dosudio penal za goste u 86. minutu nakon gledanja VAR sninka. Usledili su žestoki protesti domaćih,a Kunju je morala da zaštiti i policija zadužena za razbijanje demonstracija. Penal je izveden u petom minutu sudijske nadoknade, a u gol ga je pretvorio Gonzalo Martinez i obezbedio Riveru plasman u finale.

River će igrati u finalu Kopa Libertadores sa pobednikom iz dvomeča Boka Juniors – Palmeiras. Prvi susret u Buenos Ajresu Riverov ljuti rival je dobio sa 2:0, a revanš u Sao Paulu je na programu u noći između srede i četvrtka.