Goleada u Sevilji, Eibaru mali baskijski derbi [VIDEO]

primera logo

U nedelju je odigrano pet utakmica 11. runde španske Primere.

Eibar, sa Markom Dmitrovićem na golu, bio je bolji od Alavesa, za koji je od 36. ninuta igrao Darko Brašanac. Manu Garsija doveo je goste u vođstvo u četvrtom minutu. Džoan Džordanporavnao je skor u 69. minutu, a trijumf Eibaru doneo je Pape Diop u samom finišu meča.

Bodove su podelili Viljareal i Levante, a „slađi“ poen je pripao „žutoj podmornici“, koja je izjednačila preko Alfonsa Pedraza u poslednjim trenucima susreta. Levante je vodio od 77. minuta autogolom Ramira Funesa Morija.

Nerešeno je bilo i na meču između Ueske i Hetafea. Havijer Ečeita je pogodio za domaće u 50. minutu, dok je gol za goste, za koje je igrao Nemanja Maksimović, postigao Horhe Molina u sudijskoj nadoknadi. Aleksandar Jovanović branio je za Uesku.

Duel između Sosijedada i Sevilja u San Sebastijanu završen je bez pogodaka.

Betis je u Andaluziji ispustio dva gola protiv Selte i na kraju jedva do jednog boda. Loren Moron u 33. i Žunior Firpo u 57. minutu doneli su sigurnu prednos zeleno-belima. Usledio je potpuni preokret gostiju iz Galicije. Maksi Gomez je smanjio na 2:1 u 63. minutu, da bi skor poravnao Braiz Mendez šest minuta kasnije. Gomez je u 84. minutu doneo prednost Selti, ali je bod domaćima obezbedio Serhio Kanales tri minuta pre kraja susreta.

Eibar – Alaves 2:1 (0:1)
Viljareal – Levante 1:1 (0:0)
Ueska – Hetafe 1:1 (0:0)
Sosijedad – Sevilja 0:0
Betis – Selta 3:3