Kakva završnica u Torinu, Tadićev gol vodi Ajaks dalje, Hofenhajm junački do boda [VIDEO]

Radost Mančester Junajteda u Torinu, Juventus - Mančester Junajted 1:2

Utakmicama u grupama E, F, G i H okončano je 4. kolo Lige šampiona.

Bajern je bez problema na Alijanc areni pobedio još jednom grčki AEK, a ponovo je bilo 2:0. Bavarci su poveli sa bele tačke, a prekšaj je skrivio Uroš Ćosić. Levandovski je bio siguran izvođač. I u drugom poluvremenu smo videli jedan gol Poljaka, što je bilo dovoljno za konačnu pobedu.

Borba za drugo mesto u grupi odvijala se u Lisabonu gde je Benfika dočekala Ajaks. Pre dve nedelje slavili su “kopljanici” u Amsterdamu, golom u sudijskoj nadoknadi, a sada je Benfika povela preko iskusnog Žonasa posle pola sata igre. Gol, vredan prolaska u nokaut fazu, postigao je Dušan Tadić u 61. minutu, kada je spretnom reakcijom gurnuo loptu iza gol linije. Goste je u poslednjoj sekundi fenomenalnom odbranom spasio golman Onana. Sada Holanđani imaju četiri boda više od Portugalaca, dva kola pre kraja.

Siti je još jednom demonstrirao snagu, i u dve utakmice je dao devet golova ekipi Šahtjora. Večeras na Etihadu čak šest. Tri puta je strelac bio Gabrijel Žezus, dva puta sa bele tačke, a treba reći da je prvi penal bio smešan pošto je Sterlig nogom zakačio busen trave.

A Lion i Hofenhajm su odigrali još jednu dramatičnu utkmicu u kojoj su Nemci još jednom potvrdili staro pravilo da se igra dok sudija ne označi kraj. Gubio je Hofenhajm 2:0 i imao igrača manje, ali je golovima Kramarića u 65. i Kaderabeka u 92. minutu stigao do boda. Slično je bilo i u Sinshajmu, samo je tada Hofenhajm izjednačio na 3:3.

Solari je izgleda probudio uspavanog “kralja”. Polse pobede u La Ligi, evropski prvak je deklasirao Viktoriju u Plzenju sa čak 5:0. Raspoloženi su bili svi fudbaleri, a dva gola postigao je Karim Benzema. Golove su postigli i Kazemiro, Bejl i Kros.

Neverovatan završetak utakmice u Torinu. Juventus je poveo sjajnim golom Kristijana Ronalda, imao još nekoliko fenomenalnih prilika i pre i nakon vođstva, ali su “crveni đavoli” prvo preko Mate iz slobodnog udarca izjednačili, da bi Italijani sami sebi dali gol u 90. minutu. Šćešni je odbio loptu na glavu Aleksu Sandru i ona je završila u njegovoj mreži. Posle meča umalo da dođe do incidenta jer je trener gostiju Žoze Murinjo provocirao domaće navijače, a reagovali su fudbaleri “stare dame”.