Poraz Zvezde u Ulmu: Prvi put ove sezone crveno-beli primili preko 90 poena

Ulm - Crvena zvezda 95:80

Ulm – Crvena zvezda 95:80 (21:17, 29:16, 23:14, 22:23)

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su drugi poraz ove sezone u Evrokupu. Crveno-beli su odigrali defanzivno najlošiji meč ove sezone, Ulm je vodio od početka do kraja meča, a srpski šampion je prvi put ove sezone primio više od 90 poena.

Početak utakmice ličio je na početak meča protiv Monaka, crveno-beli su nervozno ušli u duel i za prvih pet minuta postigli samo dva poena. Domaćin je u tom periodu poveo sa 7:2, nešto kasnije bilo je i 13:6, ali je posle prve četvrtine srpski šampion imao samo 4 poena minusa, što je u odnosu na igru bilo sasvim podnošljivo.

Očekivalo se da će igrači Milana Tomića u drugoj četvrtini iskoristiti dobar period iz finiša prve deonice, ali su i u nastavku bili potpuno van ritma. Čak 12 izgubljenih lopti imala je Crvena zvezda u prvom poluvremenu, promašila je 5 od 11 slobodnih bacanja i pogodila samo 3 od 11 pokušaja za tri poena. Sa druge strane domaćin je prikazao daleko veću želju i odličan procenat šuta za tri poena (8/13).

Mohamed Faje, Ulm - Crvena zvezda 95:80

Rasla je prednost Ulma iz minuta u minut, prvi put je bila dvocifrena u 14. minutu (32:21), seriju je trojkom prekinuo Dobrić, a posle dvojke Reglanda Zvezda je ponovo imala podnošljivih -6, 35:29. Za poslednja četiri minuta druge četvrtine Ulm je napravio seriju 15:4 i na odmor otišao sa ubedljivim vođstvom, 50:33.

U nastavku crveno-beli su uspeli da pronađu kakav, takav napadački ritam, ali su problemi u odbrani i dalje bili prisutni pa su dva vezana odbranjena napada bila poprilična retkost, a da nevolja bude veća mnoge odbrambene propuste Crvene zvezde igrači Ulma i dalje su nastavljali da kažnjavaju trojkama. Jedini koji je držao priključak bio je Ognjen Dobrić, koji je pogodio pet trojki iz prvih pet pokušaja, a procenat je pokvario u poslednjoj sekundi treće četvrtine kada je pokušao da pogodi uz zvuk sirene sa svoje polovine. Najmanji zaostatak Crvene zvezde u trećoj četvrtini iznosio je 13 poena, dok je Ulm u nekoliko navrata imao maksimalnih +19.

Beogradski klub nije imao šta da izgubi i sa takvom filozofijom uspeo je da smanji prednost Ulma na 12 poena, uz dve prilike da minus bude i manji, ali je prvo Dobrić promašio otvorenu trojku, da bi potom bez potrebe krenuo sa driblinizma protiv nekoliko protivničkih igrača, izgubio loptu, a na drugoj strani Patrik Miler je kaznio crveno-bele poenima u obe situacije.

Mogla je Crvena zvezda da u poslednja četiri minuta uđe sa 10 poena zaostatka, ali je Lazić pogodio samo jedno slobodno bacanje, a u narednom napadu odbrana ponovo nije bila na visini zadatka i ponovo je bilo +13. To je bila razlika sa kojom je Ulm ušao u poslednja dva minuta i jasno je da je pobednik bio odlučen.

Ognjen Dobrić je postigao 21 poen, Perperoglu je dodao 10, dok je u redovima domaćina Evans postigao 23, nekadašnji plejmejker Partizana Patrik Miler ubacio je 20, a odličan je bio i Grin sa 16 poena.

U narednoj utakmici Crvena zvezda će dočekati Monako, a nakon ovog kola crveno-beli imaju skor 4-2, dok je Ulm došao do polovičnog učinka, 3-3.