“Vučica” pokorila Moskvu, Švajcarci stali na Minu

CSKA - Roma 1:2

Odigrane su utakmice 4. kola Lige šampiona u Moskvi i Valensiji.

Na Mestalji je gostovao šampion Švajcarske Jang Bojs. Domaća Valensija imala je niz od šest utakmica bez trijumfa u svim takmičenjima, a od početka sezone slavili su “slepi miševi” samo jednom u zvaničnom meču, na gostovanju u San Sebastijanu.

Njima je trijumf nad debitantom iz Berna prvi na svom terenu, a do njega su došli najviše zahvaljujući raspoloženom Santiju Mini, strelcu prva dva gola. Imali su i gosti sijaset prilika, ali su samo jednu iskoristili i to preko Asalea u 37. minutu, kada su poravnali na 1:1. Ubrzo je Mina doneo novu prednost domaćina, pošto je vešto izbegao ofsajd zamku. Na 3:1 povisio je Soler u 56. minutu, a “sajdžije” su od 77. minuta igrali bez isključenog Sanoga. Miralem Sulejmani je igrao u drugih 45 minuta za goste iz Švajcarske.

Uzbudljivo je bilo u Moskvi gde je Roma stigla do važne pobede u nastojanju da dođe do nokaut faze. Rimljani su poveli već u 4. minutu golom Manolasa, koji je dobro skočio posle kornera, ali je pogotku kumovao i Akinfejev lošom procenom kod istrčavanja. Sve do 50. minuta to je bio aktuelan rezultat, a onda je mladi Islanđanin Sigurdson iskoristio smušenost u odbrani gostiju i savladao Olsena.

Možda i ključni detalj, zbio se u 56. minutu kada je štoper CSKA Magnuson dobio drugi žuti karton, pa je morao van igre. Brojčanu nadmoć Roma je iskoristila samo tri minuta kasnije, Lorenco Pelegrini je pogodio mrežu “armejaca” i doneo drugu pobedu italijanskom predstavniku u duelima sa ruskim timom.

CSKA – Roma 1:2 (0:1)