Frankfurt Srbi odveli u nokaut fazu, Marko Nikolić sa Mađarima na dobrom putu [VIDEO]

Luka Jović

Odigrana je prva polovina utakmica 4. kola Lige Evrope.

U Moskvi su gledaoci videli čak 7 golova, a mogli su i da se raduju pobedi Spartaka. Rendžers je vodio tri puta, ali je na kraju ostao i bez boda. Pošto je meč u Beču završen bez golova, stanje u grupi G je takvo da sve ekipe imaju šansu da se nađu u nokaut fazi.

Srbi su doveli Ajntraht do još jedne pobede, četvrte u isto toliko odigranih kola. Večeras je tim iz Frankfurta pobedio na Kipru tim Apolona sa 3:2, a prvi i treći gol postigli su srpski internacionalci Jović, odnosno Gaćinović. Ajntraht je vodio sa 3:0, a domaći su uspeli da ublaže poraz u finišu. Gosti iz Nemačke su imali sjajnu podršku svojih navijača.

Pored nemačkog tima u drugu fazu ide i Lacio koji je još jednom pobedio Olimpik iz Marseja. Parolo i Korea su dali golove za Rimljane, dok je Tovan postigao počasni pogodak za Francuze, finaliste prošlog ciklusa, koji su, već sada, otpali. Sergej Milinković – Savić igrao je od 70. minuta za domaće, dok Nemanja Radonjić nije ulazio u igru u timu Marseja.

Dva remija od 1:1 u I grupi, Bešiktaš je poveo golom Kvarežme u Genku, ali je domaćin poravnao u poslednjim minutima. Malme i Sarpsborg su još jednom igrali 1:1, a opet su oba gola pala u drugom poluvremenu.

Sevilja je vodila sa 2:0 u Turskoj, Akhisar, za koji je branio Lukač, izjednačio je na 2:2, a pritom je promašio i penal, što su gosti kaznili, i sa igračem manje, postigli gol za trijumf preko Banege sa bele tačke u 87. minutu.

Još jedan preokret je viđen u Rusiji, u Krasnodaru je Standard vodio na poluvremenu, ali su domaći za samo 3 minuta, od 79. do 83. stigli do pobede.

Kijevski Dinamo i Astana su blizu osvajanja prva dva mesta u grupi K, pošto su večeras bili bolji od Rena, odnosno Jabloneca. Ukrajinci su pobedili sa 3:1, dok je kazahstanski tim u finišu meča postigao gol za pobedu od 2:1. Za Astanu je igrao Antonio Rukavina.

Minimalne pobede Čelsija i MOL Vidi-ja u grupi L. Londonski tim je veća sada prošao dalje, zahvaljujući golu Olivijea Žirua, dok je tri boda timu Marka Nikolića doneo Bugarin Milanov u 50. minutu. Mađarski tim ima realne izglede da se domogne proleća u Evropi.