Iguain ,,izgoreo“ u želji za osvetom: Mandžukić i Ronaldo utišali ,,San Siro“ [VIDEO]

Milan – Juventus 0:2 (0:1)
8′ Mandžukić, 81′ Ronaldo

Fudbaleri Juventusa savladali su večeras ekipu Milana na ,,San Siru“ rezultatom 2:0 u derbi utakmici 12. kola italijanske Serije A.

Milan je pokušavao na sve načine da dođe do povoljnog rezultata protiv velikog rivala i aktuelnog šampiona Italije, ali to im nije pošlo za nogom.

Gosti iz Torina su odlično otvorili meč pošto su već nakon osam minuta igre vodili sa 1:0 pogotkom Marija Mandžukića. Hrvatski napadač je odlično skočio u šesnaestercu Milana posle centaršuta Aleksa Sandra sa levog boka i matirao Đanluiđija Donarumu. Želeli su ,,rosoneri“ da poravnaju što pre, a priliku za to imali su u finišu prvog poluvremena. Suso je uputio centaršut ka Gonzalu Iguainu, a nespretno je reagovao defanzivac Juventusa Medhi Benatija, te je odigrao rukom u svom kaznenom prostoru. Sudija Paolo Silvio Macoleni isprva nije dosudio jedanaesterac, ali je nakon konsultacije sa VAR tehnologijom pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Gonzalo Iguain, kojeg je Juventus ovog leta poslao na pozajmicu u Milan, jer je Argentinac bio višak u napadu dolaskom Kristijana Ronalda. Prava prilika da se na neki način osveti klubu sa kojim je bio dvostruki prvak Italije. Njegove namere sprečio je Vojček Ščensni sjajnom odbranom u 41. minutu i tako se rezultat nije menjao.

U nastavku su i jedni i drugi pokušavali da dođu do pogotka, a veliku priliku imao je Paolo Dibala kada je pogodio stativu iz slobodnog udarca. Konačno, u 81. minutu Kristijano Ronaldo se našao na pravom mestu u pravo vreme i posle odbijenog šuta od strane Donarume, natrčao na loptu i postavio konačan rezultat.

Dva minuta kasnije, Gonzalo Iguain je bio u duelu sa Medhijem Benatijom, da bi nakon toga, veoma ljut nasrnuo na sudiju Macolenija koji mu je pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu. I bivši i sadašnji saigrači su pokušavali da ga umire, ali temperamentni Argentinac je na ružan način završio ovaj meč i neće ga po dobrom pamtiti.

Juventus nastavlja da dominira. Branilac trofeja je prvi sa 34 boda, dok je Milan peti sa 21 bodom.