Interovo stradanje u Bergamu, Kjevo na nuli, ubedljiva „vučica“ [VIDEO]

U očekivanju velikog derbija u Milanu, već su odigrane četiri utakmice u Seriji A.

Prvi su na teren u Bergamu izašli fudbaleri Atalante i Intera. Domaći su bili u seriji od tri uzastopne pobede, dok su gosti nanizali sedam trijumfa u nizu. Ipak, izgleda da je umor stigao nero-azure, pa je domaćin slavio neočekivano ubedljivu pobedu. Holanđanin Hatebor je doveo Atalantu u vođstvo na početku meča.

Poravnao je Ikardi na startu drugog poluvremena iz penala, ali je ubrzo Manćini doneo novu prednost timu iz Bergama. Kada se gost potpuno otvorio, domaći su još dva puta savladali Handanovića. Učinili su to Đimsiti i Alehandro Gomes. U finišu meča isključen je Marselo Brozović iz Intera.

Roma je bila sigurna protiv Sampdorije i slavila pobedu posle dva uzastopna remija. Huan Žezus je načeo goste, da bi u drugom poluvremenu, na asistenciju Kolarova, pogodio Patrik Šik. Treći i četvrti gol postigao je El Šaravi, a počasni za ekipu iz Đenove Defrel u 89. minutu.

Kjevo je izašao iz minusa i sad je na pozitivnoj nuli, zahvaljujući remiju sa Bolonjom u Veroni. Gosti su poveli preko Paragvajca Santandera već u 5. minutu, ali su „leteći magarci“ do poluvremena preokrenuli. Ipak, Orsolini je poravnao u 56. minutu, čime je postavio konačnih 2:2.

Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležio je Empoli protiv Udinezea i prekinuo crnu seriju od deset utakmica bez trijumfa. Zajc i Kaputo su doneli dva gola prednosti domaćima, Udineze je promašio penal u 80. minutu, ali je samo minut kasnije Puseto dobro reagovao na centaršut i pogodio mrežu domaćina. Ipak, za nešto više, gosti nisu imali ni snage, ni vremena.

Atalanta – Inter 4:1 (1:0)
Hatebor 9′, Manćini 62′, Đimsiti 88′, Gomes 90+4′ – Ikardi 47′(p)

Roma – Sampdorija 4:1 (1:0)