Jedvaj izvadio iz ponora Hrvate, Batšuai srušio Islanđane [VIDEO]

Detalj sa utakmice Hrvatska - Španija

Izuzetno zanimljive utakmice viđene su prvog dana poslednjeg vikenda Lige nacija.

Vicešampion sveta, selekcija Hrvatske, bila je samo nekoliko desetina sekundi od ispadanja u Ligu B, a onda je mladi Tin Jedvaj, sin nekadašnjeg fudbalera Veleža Zdenka Jedvaja, postigao gol, svoj drugi na meču i doneo trijumf Hrvatskoj.

Na neki način su se “vatreni“ revanširali Špancima za onaj katastrofalan poraz u Elčeu od 6:0, ali su sada stekli realne šanse da osvoje i prvo mesto u grupi. Za takvo nešto potreban im je trijumf na Vembliju u poslednjem kolu protiv Engleza. Međutim, pobeda i Englezima donosi prvu poziciju, dok Špancima odgovara nerešen rezulat između “Gordog Albiona“ i Hrvatske, čime bi oni trijumfovali. Dakle, drama je na vrhuncu!

Prvo poluvreme bilo je za zaborav, bez prilika i bez golova. Ipak, u nastavku je viđen sjajan fudbal a prvi su poveli domaći golom Kramarića, nakon katastrofalne greške odbrane “furije“. Izjednačio je Sebaljos samo dva minuta kasnije na odlično ubacivanje klupskog druga Iska. Novu prdnost “vatrenima“ donosi Jedvaj u 69. minutu, pošto je sačekao centaršut Luke Modrića na drugoj stativi i mirno glavom savladao De Heu. Španci nisu odustajali, novo izjednačenje donosi Serhio Ramos sa bele tačke, prethodno je Vrsaljko igrao rukom u svom petercu. Konačna odluka je pala u 93. minutu a još jednom je najprisebniji bio fudbaler Bejera Tin Jedvaj, koji je postao istinski junak trijumfa Hrvatske.

U još jednoj utakmici Lige A Belgija je pobedila Island u Briselu sa 2:0. Oba gola postigao je Miši Batšuai, sadašnji napadač Valensije, u drugom poluvremenu. Island je odavno ispao u Ligu B, a o prvom mestu u grupi odlučiće utakmica poslednjeg kola Švajcarska – Belgija, u kojoj gostima odgovara i remi.

Samo jedan meč odigran je ove večeri u Ligi B, Bosna je osvojila ključni bod u Austriji i kolo pre kraja osigurala prvu poziciju i ulazak u viši rang. Jasno je i da će rang niže selekcija Severne Irske.

Što se tiče Lige C, igrane su utakmice u Grupi 2. Grčka je pobedila Finsku i tako im nanela prvi poraz, ali su Finci i dalje gospodari svoje sudbine i za plasman u Ligu B potreban im je bod u posednjem kolu kada dočekuju slabu Estoniju. Strelac odluke u pobedi “helena“ bio je gostujući fudbaler Albin Granlund, koji je zatresao sopstvenu mrežu. Estonci su porazom u Mađarskoj izgubili sve šanse da ponovo igraju u ovom rangu, a golove za Mađare postigli su Orban i Salai.

U najslabijoj ligi najuzbudljivije je bilo u Luksemburgu, gde su u direktnom okršaju za prvom mesto, Belorusi pobedili domaćina sa 2:0. Sada Belorusija ima dva boda više od Luksemburga i dovoljan joj je bod u poslednjoj utakmici na gostovanju San Marinu.