Micov i Nedović sipali trojke za petu pobedu Armanija

Nemanja Nedović

Darušafaka – Armani 92:98
(19:26, 30:28, 20:14, 23:30)

U prvoj utakmici 7. kola Evrolige Armani je kao gost pobedio Darušafaku sa 98:92. Ekipa iz Milana je bila u vođstvu tokom većeg dela utakmice, ali je nekoliko puta dozvolila domaćinu da se vrati u igru, što ipak nije bilo dovoljno da Darušafaka dođe do druge pobede.

Nemanja Nedović se posle pauze zbog povrede vratio na parket i bio najbolji pojedinac „šminkera“ u prvoj četvrtini. Meč je na kraju završio sa 17 poena za 15 minuta, pogađaujući iz igre samo šuteve za tri poena (5/8).

Darušafaka je ozbiljnije zapretila na kraju treće četvrtine, kada je povela sa 69:68, ali su Vladimir Micov i Kurtis Džerels na početku poslednje deonice napravili seriju od 15:2 i doneli novu dvocifrenu prednost Armaniju.

Domaćin je dva minuta pre kraja ponovo došao na korak od preokreta, na samo poen zaostatka (87:88), ali je u završnici Armani odbranio pobedu, uz četiri poena Micova u poslednjih dvadesetak sekundi.

U italijanskoj ekipi koja je ubacila 18 trojki, uz pomenutog Nedovića, najefikasniji su bili Majk Džejms sa 21 poenom i Micov sa 20 poena (4/6 trojke). Kod domaćina su bolji od ostalih bili Majkl Erik sa 16 i Rej Mekalum sa 13 poena.