Đoković furiozno do finala, Anderson bez opipljive šanse

Novak Đoković – Kevin Anderson 2:0 (6:2, 6:2)

Novak Đoković će se boriti za još jedan trofej.

Najbolji teniser sveta lako i ubedljivo je izborio plasman u sedmo finale završnog Mastersa u Londonu, gde će se sutra protiv Aleksandra Zvereva boriti za svoj šesti trofej na ATP finalu, čime bi se izjednačio sa Rodžerom Federerom.

Đoković je u finalu bio bolji od debitanta na ovom takmičenju, Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 2:0 (6:2, 6:2) posle sat i 16 minuta igre.

Meč je počeo kako se samo poželeti može, naravno iz ugla Novakovih navijača, brejkom na Andersonov servis. Istina, taj prvi gem je trajao gotovo osam minuta, Južnoafrikanac je spasio jednu brejk loptu, ali ne i drugu. Već u trećem gemu Đoković je mogao do dva brejka viška, međutim, Srbin nije realizovao dve brejk prilike.

Jedinu malu komplikaciju kod svog servisa Đoković je imao u šestom gemu, vodio je Anderson sa 15:30, ali je i to naš as strpljivom igrom, odličnim kretanjem i dubokim loptama naterao rivala na greške. U narednom gemu je odlučen prvi set, Đoković je stvorio brejk šansu i odmah je realizovao, za ubedljivih 5:2. Jedna set lopta bila je dovoljna da posle 40 minuta na semaforu piše 1:0 u setovima.

Identičan početak drugog seta kao i prvog, brejk na startu. Ovog puta sigurnije i ubedljivije. Bilo je 0:40, kod prve lopte se visoki Južnoafrikanac nekako iskobeljao, ali ne i kod druge. Krotio je Đoković servise momka iz Johanesburga i u trećem gemu, bio je blizu još jednog brejka, ali je na kraju Anderson ostao u igri.

Ne i zadugo, samo do petog gema kada je srpski as uspeo još jednom da oduzme servis rivalu, pa je tada i Andersonu bilo jasno da se njegova odlična 2018. godina uskoro završava, bar kada je tenis u pitanju.

Kada je servirao, Đoković protivniku nije davao ni miligram šanse da može da razmišlja o brejku, što je sigurno uticalo i na samopouzdanje Kevina Andersona, koji je ubrzo krenuo ka mreži i pružio ruku mnogo boljem rivalu.

U nedeljnom finalu, protivnik Novaka Đokovića biće mladi Nemac, Aleksandar Zverev, koji je savladao Rodžera Federera sa 2:0 (7:5, 7:6) u prvom polufinalnom duelu. Zverev će se borizi za svoj prvi pehar u londonskoj O2 areni, a Đoković za šesti.

Nadal je imperator, Đokovića stigao umro posle novog maratona

Rafael Nadal - Novak Đoković 2:1 (7:5, 1:6, 6:3)     Rafael Nadal je pobedio Novaka Đokovića u finalu Mastersa...