Neverovatan preokret ”sajdžija” za pobedu u grupi, Grci dotakli dno [VIDEO]

Seferović postiže gol protiv Belgije

Direktan okršaj za prvo mesto u Grupi 2, Lige A, pripao je Švajcarskoj.

Belgija je doputovala u Lucern sa dva boda više i pobedom nad Švajcarskom od 2:1 iz prvog meča. Posle samo dva minuta igre Torgan Azar, fudbaler Menhengladbaha, doveo je trećeplasiranu reprezentaciju sa Mundijala u vođstvo. Isti fudbaler, brat poznatijeg fudbalera Čelsija Edena, povisio je na 2:0 u 17. minutu i tada je domaćima bilo potrebno da postignu 4 gola, a da ne prime nijedan, da bi igrali u Plej ofu.

Ne samo da su postigli četiri, već su ”sajdžije” neverovatan trijumf overile i petim golom. Već do poluvremena došlo je do preokreta. Rodrigez sa penala i dva puta Haris Seferović, pogađali su mrežu ”crvenih đavola”. U nastavku je Švajcarska nastavila sa atacima, da bi Elvedi glavom ubacio loptu u mrežu u 62. minutu. Tada je drugu asistenciju na meču upisao Šaćiri, napadač Liverpula. Pokušaji gostiju da stignu do gola koji bi im doneo prvo mesto u grupi, nisu uspeli, a od 85. minuta i trećeg gola Seferovića, bilo je jasno da su uzaludni.

Švajcarska se pridružila Engleskoj i Portugalu, koje su već trijumfovale u svojim grupama, dok se čeka poslednji učesnik Plej ofa, Francuska ili Holandija, i jedna od ove četiri reprezentacije biće prvi osvajač Lige nacija.

Utakmica bez velikog rezultatskog značaja odigrana je u Belfastu gde je Austrija trijumfovala nad Severnom Irskom. Još ranije je prvo mesto u ovoj grupi, i ulazak u elitu Lige nacija, obezbedila Bosna i Hercegovina, a jasno je bilo i da Severni Irci idu rang niže. Svi golovi pali su u drugom poluvremenu, Šlager je doveo goste u vođstvo, izjednačio je Evans, da bi Lazaro u sudijskoj nadoknadi odneo bodove u zemlju podno Alpa.

Finska je ranije, zbog međusobno boljeg skora sa Grčkom, osigurala prvo mesto u Grupi 2 Lige C, pa su danas više turistički boravili u Mađarskoj i uživali u čarima ove zemlje. Naravno, pobedu je odneo domaćin golovima Salaia i Nađa. Mađarska je iskoristila neuspeh Grčke, koja je uspela da izgubio od Estonije na svom terenu, pa su ”Heleni” tek treći u grupi. Autogol je doneo trijumf Grčkoj pre nekoliko dana protiv Finske, ali ih je sada koštao poraza. Nesrećni strelac autogola bio je Lambropulos. Estonija će ipak rang niže, kao poslednjeplasirana selekcija.

U Ligi D igrano je poslednje kolo grupe 2. Belorusima je trebao bod protiv San Marina, ali su oni zabeležili sigurnu pobedu čiji je tvorac ponovo bio fudbaler BATE-a Stanislav Dragun, koji je sa dva gola pre nekoliko dana srušio Luksemburg. On je postigao prvi i asistirao za drugi gol gostiju. Belorusija je Ligu nacija, barem grupu fazu, okončala bez primljenog gola i zasluženo se plasirala u Ligu B. Luksemburg je igrao dobro od starta takmičenja, ali nije izdržao trku sa Belorusijom. Večeras su igrali nerešeno u Moldaviji i na kraju osvojili drugo mesto.