Srbija – Litvanija 4:1 (0:0)
Žulpa 51'(ag), Mitrović 58’, Prijović 71’, Ljajić 77’ – Petravičijus 64’

Srbija: Rajković – Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić, Maksimović, Lukić(od 77’ Fejsa), Živković, Gaćinović(od 46’ Prijović), Ljajić(od 83’ Aleksić), Mitrović

Litvanija: Šetkus – Baravikas, Girdvainas, Januševskis, Slavickas, Žulpa( od 87’ Jankauskas), Petravičijus, Sirgedas, Vorobjovas(od 70’ Matulevičijus), Kazlauskas(od 59’ Šernas), Černiš

Fudbalska reprezentacija Srbije uradila je ono što se od nje očekivalo, pobedila je Litvaniju u poslednjoj utakmici Grupe 4, Lige C, i tako izborila plasman u rang više, a i stekla priliku da posle Plej ofa, ukoliko to ne učini kroz kvalifikacije, izbori plasman na Evropsko prvenstvo.

Utakmica na stadionu Partizana, pred malom brojem svedoka, imala je, poput antičkog boga Janusa, dva lica. Prvo, smušeno i neubedljivo, ali razigrano, i pre svega, efikasno u drugom poluvremenu, kada su i viđeni svi golovi. Na kraju, Srbija – Litvanija 4:1.

Bukvalno se ništa nije dešavalo u prvoj polovini prvog poluvremena na stadionu Partizana. Teren je bio težak, natopljen vodom, pa je svaki pokušaj smislene akcije propadao u samom začetku. Gosti su se organizovano branili, nedozvoljavajući našoj selekciji da dođe u situaciju kada može dugim loptama i centaršutevima da potraži usmaljenog Aleksandra Mitrovića u srcu šesnaesterca.

Prvi udarac u gol, ali i dobru šansu, imao je Saša Lukić u 26. minutu. Njega je dobro uposlio Rodić, ali je šut veziste srpske reprezentacije bio traljav, a i išao je pravo u Šetkusa. Odmah su se probudili i Litvanci, našoj odbrani je umakao Petravičijus, šutirao iz dosta teške situacije, ali je Rajković bio oprezan.

”Orlovi” su bili miljenici sreće u 32. minutu. Tada je izveden prekid za goste, lopta je preletela naše halfove i do nje je došao Januševskis, dobro ju je i zahvatio, a Rajković je refleksnom reakcijom, loptu rukom odbio do prečke. Litvanija je bila jako blizu vođstva. Do poluvremena je pokušao glavom Maksimović, a njegov udarac završio je pored gola Litvanije. Jednom je i Mitrović zahvatio loptu glavom, ali se on odlučio za dodavanje, a ne za udarac.

Drugi deo počeo je mnogo bolje, jer valjda gore nije ni mogao. Prijović je zamenio Gaćinovića i Srbija je bila mnogo opasnija u napadu. Upravo je Prijović uposlio Rukavinu, a njegov snažan udarac Šetkus je izbacio u korner. Bilo je to u 50. minutu, a minut kasnije na semaforu je stajalo 1:0. Korner je izveo Živković, na loptu je skočio Milenković, ali je nije zahvatio, međutim ”uspelo” je to fudbaleru gostiju Žulpi, koji je pogodio mrežu nemoćnog Šetusa, bedem Litvanije je napokon probijen.

Ogromnu šansu da reši sve dileme oko plasmana u Ligu B imao je Aleksandar Prijović, zahvatio je loptu glavom sa pet metara, Šetkus je bio savladan, ali je stativa spasila Litvaniju. Ipak, samo nekoliko desetina sekundi kasnije, Živković je odlično centrirao, a Mitrović sve nadvisio i glavom postigao novi gol, šesti u Ligi nacija, što ga čini prvim strelcem ovog takmičenja.

Aleksandar Mitrović

Međutim, ”orlovi” nikako ne mogu mirno da okončaju neki meč. Šernas je umakao Rodiću, Rajković loše intervenisao na centaršut, pa je Petravičijus, nekim polumakazicama, uspeo da smanji prednost u 64. minutu.

Atraktivno dodavanje Ljajića i volej Mitrovića u 67. minutu, koji nije završio u mreži, mogao je da ukrasi ovaj meč, ali nije. Da je ulazak Aleksandra Prijovića bio pun pogodak, potvrdilo se u 71. minutu. Još jednom je Živković poslao teledirigovan centaršut sa desne strane, levom nogom, a napadač PAOK-a glavom smestio loptu pod prečku za 3:1.

”Orlovi” se tu nisu zaustavili, igrao se 74. minutu sada je Prijović bio asistent, odličnim pasom izbacio je Ljajića, a naš vezista je smireno lobovao istrčalog Šetkusa, 4:1.

Do kraja utakmice većih uzbuđenja nije bilo, Srbija je ovom pobedom osvojila prvo mesto u grupi sa 14 bodova i plasirala se u Ligu B, dok će Litvanici, koji nisu osvojili ni bod, rang niže i igraće u Ligi D.