PLS: Inđija se popela na vrh, Pazarci još bez pobede

Odigane su utakmice vanrednog 18. kola Prve lige Srbije.

Fudbaleri Inđije slavili su u duelu sa kragujevačkim Radničkim i, bar za neko vreme, izbili na prvo mesto, pošto je utakmica Javora sa TSC-om odložena. Inđiju je do trijufa vodio Lukić sa dva gola, dok je goste načeo Stoiljković. Markišić iz Radničkog je samo ublažio poraz u finišu.

Važne pobede u gostima ostvarili su Metalac, Zlatibor i Bežanija. Tim iz Gornjeg Milanovca bio je uspešan u Žarkovu, gde je zahvaljujući dvostrukom strelcu Vranjaninu savladao novajliju sa 2:1. Zlatibor je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede u kojima su osvojili samo jedan bod. Čajetinci su slavili u Bečeju 2:0 i tako im se revanširali za poraz na svom terenu u prvom delu prvenstva. Strelci za goste bili su Tasić i Jokić u drigom poluvremenu. Bežanija je u Užicu osvojila bodove protiv slabe Slobode, koja je sada na pretposlednjem mestu.

Poslednji je i dalje Novi Pazar, jedini tim bez pobede, koji je danas poražen minimalnim rezultatom u Čačku. Gol za tri vredna boda Borca, postigao je Kovačević u poslednjem minutu prvog dela. Uspešan na svom terenu bio je i Teleoptik koji je sa 2:0 pobedio Dobanovčane, golovima Ilića i Karišika u prvih pola sata meča.

Borac – Novi Pazar 1:0 (1:0)
Sloboda – Bežanija 0:2 (0:0)
Bečej – Zlatibor 0:2 (0:0)
Žarkovo – Metalac 1:2 (1:1)
Inđija – Radnički 3:1 (2:0)
Teleoptik – Budućnost 2:0 (2:0)
Trajal – Sinđelić 2:1