Zvezda u četvrtfinalu Kupa, TSC pokazao „zube“ [VIDEO]

Joveljić postiže gol iz penala protiv Bačke

Crvena zvezda je izborila plasman u četvrtfinale Kupa Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića savladali su člana Prve lige Srbije TSC iz Bačke Topole, koji je pružio dobar otpor šampionu Srbije na našem najvećem stadionu.

CRVENA ZVEZDA: Popović – Gobeljić, Babić, Sumaila, Hajdin – Jovičić, Krstičić – Kafu (od 60. Srnić), Marin, Simić (od 84. Milijaš) – Stojiljković (od 76. Joveljić).

TSC: Jorgić – Bečelić, Skopljak, Lalić, Varga – Plavšić, Finković – Denković (od 66. Milićević), Milisavljević (od 75. Silađi), Bastajić – Damjanović.

U prvom poluvremenu domaći su imali nekoliko pokušaja. Sa ivice kaznenog prostora je dva puta pokušao Jovičić, a najbolju priliku imao je Simić u 23. minutu. Sjajan lob pas uputio je Marin, Simić je natrčao na loptu i šutirao iz prve, ali je Jorgić odlično intervenisao. Valja istaći i udarce Hajdina i Stojiljkovića, koji je dva puta bio u prilici.

Zvezda je do vođstva stigla u finišu prvog dela. Ponovo su protagonisti bili Marin i Simić. Bivši reprezentativac Nemačke je asistirao a Veljko Simić udarcem sa 16 metara savladao loše postavljenog Jorgića.

Džonatan Kafu bio je u odličnoj prilici u 41. minutu, ali je šutirao pored gola. Dva minuta kasnije u šansi se ponovo našao Stojiljković, ali je Jorgić sjajno reagovao u situaciji 1:1.

TSC nije igrao takozvani bunker, i preko Plavšića i Bastajića, u dva navrata, umalo došao do pogotka.

Prvo poluvreme obeležila je neverovatna greška na štetu gostiju u 16. minutu. Pomoćni sudija Pavlović je mahao ofsajd nakon što je Damjanović presekao povratni pas Gobeljića i izašao sam ispred golmana Popovića.

Zvezda je dobro otvorila drugo poluvreme. U šansama su se našli Hajdin i Stojiljković i to je bila dobra uverira za drugi gol. Strelac je bio Nikola Stojiljković u 50. minutu. Robusni napadač je natrčao na povratnu loptu Simića i prevario Jorgića.

Usledio je brz odgovor gostiju, koji su smanjili rezultat dva minuta kasnije autogolom Sumaile. Defanzivac iz Gane je nespretno reagovao ispred Damjanovića i savladao golmana Popovića.

Stojiljković i Simić imali su nove prilike za domaće u nastavku. Tačku na ovaj susret stavio je Veljko Simić pogotkom glavom u 71. minutu. Omaleni vezista sjajno je reagovao na centaršut Gobeljića sa desne strane.

Do kraja susreta beležimo i pokušaje Marina na jednoj i Silađija na drugoj strani.

I kada se očekivalo da sudija označi kraj meča, Varga je oborio Joveljića u kaznenom prostoru. Penal je sigurno izveo upravo Joveljić i Zvezda je slavila sa 4:1.