Eibar održao čas fudbala prvaku Evrope [VIDEO]

Eibar – Real Madrid 3:0 (1:0)
17′ Eskalante, 52′ Enrih, 57′ Kike

Fudbaleri Eibara napravili su iznenađenje u 12. kolu španske Primere pošto su na svom stadionu pobedili Real iz Madrida sa ubedljivih 3:0.

Momci iz Baskije su odradili izvrstan posao ispoštovavši sve taktičke zamisli trenera Hosea Mendilibara i uz disciplinovanu igru tokom čitavog meča neutralisali sve pokušaje madridskog Reala.

Školsku akciju, uz malo sreće, Gonzalo Eskalante pretvara u pogodak za vođstvo domaćih u 17. minutu. Gol se proveravao uz pomoć VAR tehnologije, ali sve je bilo čisto.

Eibar je na poluvreme otišao sa golom prednosti, da bi u drugom pogocima Serhija Enriha i Garsije Kikea ,,overili“ trijumf i tako šokirali madriđane. Da nije bilo raspoloženog Tiboa Kurtoe, pitanje je sa koliko bi golova Real Madrid napustio ,,Ipuruu“.

Za ekipu Eibara nije nastupao srpski golman Marko Dmitrović koji je povređen.

Domaći su stigli do pete pobede u domaćem šampionatu i tako su sada sedmi sa 18 bodova, dok je Real na jednoj poziciji iznad sa dva boda više.