Sudar dva Mauricija na Vembliju pripao Argentincu iz Totenhema

Totenhem - Čelsi 3:1

Totenhem – Čelsi 3:1 (2:0)
Ali 8′, Kejn 16′, Son 55′ – Žiru 85′

Totenhem je gazda Londona! To je dokazao večeras pobedom nad gradskim rivalom Čelsijem sa 3:1, čime su timu sa Stamford Bridža naneli prvi poraz u Premijer ligi. Bio je to okršaj dvojice Mauricija na klupama, a uspešniji od Italijana Sarija bio je Argentinac Poketino. Desilo se i to da je Totenhem prvi put posle dve decenije vezao dve pobede nad Čelsijem.

Od samog starta „pevci“ su krenuli furiozno ka golu Azirabalage. Hari Kejn je odlično tukao glavom, ali je baskijski golman u 4. minutu izašao kao pobednik. Međutim, nije u 8. minutu, kada ga je savladao Dele Ali. Eriksen je ubacio loptu iz prekida, a reprezentativac Engleske na prvoj stativi zahvatio loptu glavom i doveo svoj tim u vođstvo.

Usledile su dve sjajne šanse za domaćina, prvo Eriksena, a onda i Sona, da bi u 16. minutu Kejn iznenadio Kepu Arizabalagu udarcem sa nekih dvadesetak metara. Golman Čelsija bio je loše postavljen, ali i zaklonjen, pa je Totenhem rano poveo sa 2:0. Do poluvremena su „pevci“ imali prilike preko Alderverelda i Sona, dok je jedinu šansu za goste propustio Eden Azar.

Nije se ništa promenilo ni u nastavku, mada su „plavci“ prvi zapretili preko Vilijana u 53. minutu. Ipak, samo dva minuta nakon toga, Korejac Son se prošetao kroz odbranu Čelsija i rutinski matirao nemoćnog golmana gostiju.

Mogao je domaćin da pobedu učini još ubedljivijom, Kejn je promašio nemoguće u 68. minutu, a nešto slično je uradio i Dele Ali dva minuta docnije. Na kraju, gosti su preko Žirua došli do počasnog pogotka, ali to nije ublažio gorak ukus prvog prvenstvenog poraza Čelsija.

Timovi su zamenili mesta na tabeli, sada je Totenhem treći sa 30 bodova, dok je Čelsi na četvrtom mestu sa dva boda manje.