Surovi Ajntraht, Lukebakio zaledio ,,Alijanc arenu” [VIDEO]

Još jedna goleada u subotnje popodne u mečevima Bundeslige.

Ekipa Ajntrahta iz Frankfurta još jednom je potvrdila da se nalazi u sjajno formi. Tim naših internacionalaca Jovića, Kostića i Gaćinovića, slavio je ubedljivu pobedu u Augzburgu 3:1, a do prednosti su došli u prvom napadu preko De Guzmana. Samo što je počeo nastavak, Sebastijan Aler je, na asistenciju Jovića, duplirao prednost, čime je na listi strelaca sustigao srpskog reprezentativca. U strelce se upisao i Ante Rebić, dok su domaći poraz ublažili preko Kordove u poslednjem minutu. Kostić i Jović su igrali od starta, a u nastavku je Gaćinović zamenio Jovića.

Novi kiks Bajerna na Alijanc areni, ovog puta je bod odneo novajlija iz Dizeldorfa. Bajern je počeo ubedljivo i vodio je sa 2:0 posle 20 minuta igre. Zile i spretni Miler, bili su strelci. Do poluvremena je Lukebakio smanjio, ali je Tomas Miler, svojim drugim golom, vratio dva gola razlike u 58. minutu. Međutim, sjajni Belgijanac Dodi Lukebakio prvo je smanjio u 78. minutu, a onda, bukvalno u poslednjim sekundama postigao i treći gol za svoj tim, čime je Fortuna osvojila bod u Minhenu.

Šest golova viđeo je i u Berlinu, već posle 12. minuta bilo je 2:1 za goste. Na naredni gol se čekalo do 55. minuta kada su gosti preko Bičakćića povisili na 3:1. Berlinci, za koje je igrao i oporavljeni Marko Grujić, uspeli su da preko Lekija i Lazara, ipak, dođu do jednog boda.

Dortmund se učvrstio na čelu tabele pošto je slavio pobedu u Majncu. Svi golovi su pali u drugom poluvremenu, prvo je Pako Alkaser nastavio golgeterski niz, postigao deveti gol u prvenstvu, ali je ubrzo izjednačio Šveđanin Kvajson. P0bedu ”milionerima” doneo je Lukas Pišček petnaestak minuta pre kraja.

Gol Francuza Rusijona bio je dovoljan Volfsburgu da savlada Lajpcig i tako prekine niz od 10 utakmica bez poraza ”bikova” u Bundesligi

Augzburg – Ajntraht 1:3(0:1)