Empoli – Atalanta 1:2 (1:2)
La Gumina 42′, Masielo 77′, Silvestre 90+2′ – Frojler 33′, Hateber 40′

Bolonja – Fiorentina 0:0

Napoli – Kjevo 0:0

U tri popodnevne utakmice u Seriji A, golova je bilo samo u Empoliju, čak pet, dok su mečevi u Napulju i Bolonji okončani bez pobednika i bez golova.

Veliko, ogromno iznenađenje dogodilo se na stadionu San Paolo, gde je Napoli remizirao sa poslednjeplasiranim Kjevom, kome je to prvi bod na kontu. Istina, “leteći magarci“ su imali kaznu Saveza, pa su krenuli sa minus tri boda, a ovo im je četvrti osvojeni, mada su još bez pobede. Domaći su imali mnogo više prilika, gol gostiju iz Verone mogli su da pogode Kaljeoh u prvom i Dris Mertens u drugom poluvremenu, dok su i gosti imali priliku preko Obija. U samom finišu Sorentino je zaustavio udarac Zjelinskog, pa je i poslednja šansa Napolija da dođe do pobede otišla u nepovrat.

Golova nije bilo ni u Bolonji gde je gostovala Fiorentina. Za “violu“ je ceo meč odigrao i srpski reprezentativac Nikola Milenković, a najbolju priliku imali su domaći preko Santandera u finišu prvog poluvremena. Za tim iz Firence najbliži golu bio je naš Milenković, koji je posle dobrog skoka pogodio stativu u 71. minutu.

Za razliku od ove dve utakmice, na meču u Empoliju navijači su videli čak pet golova, a mogli su i da se raduju pobedi domaće ekipe. Atalanta je vodila 2:0, a Empoli je propustio da realizuje penal, pošto je Kaputo pogodio okvir gola. Do poluvremena je smanji La Gumina, a preokret je usledio u nastavku. Prvo je u 77. minutu Masijelo zatresao sopstvenu mrežu, da bi Silvestre, u sudijskoj nadoknadi, doneo treću prvenstvenu pobedu povratniku u elitu.