Lalatović: I Partizan i Radnički vode pošteni ljudi, ne možemo da jurimo titulu

Nenad Lalatović

Radnički je savladao Dinamo iz Vranja rezultatom 4:0 u Surdulici, i učvrstio se na drugoj poziciji na tabeli Super lige Srbije.

Strateg ekipe iz Niša pohvalio je svoj tim, ali i večerašnjeg protivnika.

Obično, te unapred dobijene utakmice su najteže. Dinamo igra dobro i zaslužili su bar 10 bodova više na svom kontu. Čestitam mojim igračima, ovo je naša 21 utakmica bez poraza. Partizan je danas odigrao nerešeno, a Čukarički je izgubio, učvrstili smo se na drugoj poziciji, koju apsolutno zaslužujemo. Čestitam Dinamu na prikazanoj igri, želim im puno sreće, rekao je Lalatović, a preneo Kurir.

Mladi stručnjak se dotakao izjave trenera Partizana Zorana Mirkovića, koji je nedavno govorio o meču između Proletera i Radničkog u Novom Sadu. Takođe, istakao je da susret između Partizana i Dinama prethodnog vikenda po njemu nije nimalo sumnjiv.

Batu Mirkovića poštujem i jako ga volim. Smatram da ni on, a ni ja, ne treba da komentarišemo takve stvari. Što se tiče mog kluba, apsolutno znam da je utakmica Partizana i Dinama bila poštena, tu uopšte ne treba bacati sumnju. Ali, ljudi iz Partizana takođe treba da znaju da je Radnički veliki klub i da je sa pravom na drugom mestu, niko ne sme da baca sumnju na naš klub. Igramo pošten fudbal i svima smeta što smo drugi. Utakmica je apsolutno bila čista, bilo kakve druge insinuacije su vređanje nas sa juga Srbije. Ljudi bacaju mrlju na nas da bi opravdali to svoje treće mesto, Partizan je pošten klub i vode ga pošteni ljudi, Radnički je pošten klub i vode ga pošteni ljudi. Mogu slobodno da kažem da Ivica Tončev jako voli FK Radnički i Niš i da je jedan od najpoštenijih ljudi u srpskom fudbalu. Pogledajte utakmicu Frankfurt i Marsej, Olimpik je igrao sa drugim timom, dao je i dva autogola zamislite da se to desilo kod nas, zamislite da se to desilo Zvezdi i Partizanu, odmah bi ih suspendovali i izbacili. Čestitam i Zvezdi i Partizanu na svemu šta su učinili. Ljudi u upravi sjajno vode klubove, zašto se mi u Srbiji samo bavimo našim klubovima?

Lalatović je govorio i o svom statusu u Radničkom, a naglasio je da je Crvena zvezda najbolji tim u zemlji i da njegov tim nema realne šanse u borbi za prvo mesto.

Kada sam došao ovde nisam bio prihvaćen na najbolji način, a sada su me navijači prihvatili. Radnički ima najbolju sezonu u istoriji, sada su me navijači prihvatili. Uvek sebe dajem sto posto klubu za koji radim. Dvadeset jednu utakmicu ne znamo za poraz, to je sjajan rezultat. Nisam želeo da potpišem duži ugovor jer nisam znao kako ću biti prihvaćen. Razmisliću dobro u narednim danima i popričati sa gazdom kluba Ivicom Tončevim, zaista ne bih imao ništa protiv da ovde ostanem u Nišu. Lepo sam prihvaćen, nisam očekivao da će mi ovde biti ovoliko lepo. Ne možemo da jurimo titulu, jer Crvena zvezda ima tri podjednako jaka tima, mi se nadamo ostanku na drugom mestu i osvajanju kupa, dodao je Nenad Lalatović.

Komentari
Advertisements