Remi u Hofenhajmu, “Milioneri“ drže distancu, Bavarci ne odustaju [VIDEO]

Detalj sa utakmice Verder - Bajern

Odigrano je pet utakmica 13. kola Bundeslige.

Vodeća Borusija iz Dortmunda upisala je nove bodove, pošto je na svom Signal Iduna parku savladala Frajburg 2:0. Golove si postigli Marko Rojs i Pako Alkaser, čime su obojica stigli do 9 golova u prvenstvu i tako se na čelu liste strelaca pridružili Ajntrahtovom dvojcu Jović- Aler.

Bajern je bio na iskušenju u Bremenu, a do pobede je stigao golovima bišveg igrača Verdera Serža Gnabrija. Mladi napadač je doveo šampiona u vođstvo u 20. minutu, ali je Japanac Osako glavom poravnao, iskoristivši neopreznost odbrane gostiju. Gol odluke Gnabri je postigao na početku drugog poluvremena, dodušpe pomalo srećno, jer se lopta odbila od njegove noge i završila u mreži. Miloš Veljković zauzeo je svoje mesto u poslednjoj liniji Verdera.

Veoma važnu pobedu ostvario je Štutgart, čime je umakao sa dna tabele. “Švabama“ je bio dovoljan jedan gol za trijumf nad Augzburgom, a postigao ga je mladi Grk Anastasios Donis u 50. minutu.

Niz bez pobede, koji se protegao na šest utakmica, Herta je prekinula u Hanoveru i golovima Torunarinje i Vedada Ibiševića, obedili slabog domaćina. Za goste je svih 90 minuta igrao Marko Grujić i zaradio je žuti karton.

U poslednjem susretu subotnjeg programa 13. kola šampionata Nemačke bodove su podelili domaći Hofenhajm i Šalke iz Gelzenkirhena. Oba gola postignuta su sa bele tačke. Poveo je Gofenhajm u 59. minutu golom Andreja Kramarića, a bod Šalkeu doneo je Nabil Bentaleb 14 minuta kasnije. Matija Nastasić odigrao je ceo meč za goste i zaradio je javnu opomenu.

Verder – Bajern 1:2