Real siguran, Hetafe ubedljiv, Leganes slavio u gostima [VIDEO]

primera logo

Odigrana su još četiri susreta 14. kola španske Primere.

U prvom meču dana Selta je u Vigu bila bolja od Ueske. Oba pogotka za tim iz Galicije postigao je najbolji strelac Iago Aspas u 38. i 77. minutu.

Goleada je viđena u Valjadolidu, gde je Leganes odneo sva tri boda. Gosti su na poluvremenu imali dva gola prednosti, a strelci su bili Dimitris Siovas u 11. i Oskar u 24. minutu. U petom minutu nastavka Toni je doneo nadu domaćima, ali ju je potpuno ugasio Gvido Kariljo u 66. i 75. minutu. Konačnih 2:4 postavio je Enes Unal u sudijskoj nadoknadi.

Hetafe je na svom terenu nadigrao Espanjol. Susret je rešen u nastavku, a golove za ekipu iz predgrađa Madrida postigli su Horhe Molina u 55, Haime Mata u 65. i Vitorino Antunes u 80. minutu susreta. Nemanja Maksimović odigrao je čitav meč za Hetafe i zaradio žuti karton.

U derbiju kola Real je u Madridu savladao Valensiju. Kraljevski klub je poveo u osmom minutu autogolom Danijela Vasa, a pobedu je overio Lukas Vaskez sedam minuta pre kraja susreta.

Selta – Ueska 2:0 (1:0)
Valjadolid – Leganes 2:4 (0:2)
Hetafe – Espanjol 3:0 (3:0)
Real Madrid – Valensija 2:0 (1:0)