Siti bez greške, Vest Hem razbio Njukasl [VIDEO]

Rahim Sterling

Odigrano je pet mečeva 14. Kola Premijer lige.

Lider Mančester Siti učvrstio se na prvoj pozicije nakon pobede kod kuće protiv Bornmuta. Prvo poluvreme završeno je nerešenim rezultatom 1:1. Siti je poveo golom Bernarda Silve u 16. minutu, a gosti su poravnali skor preko Kaluma Vilsona u samom finišu. Ipak, u nastavku su “građani” golovima Rahima Sterlinga u 57. i Ilkaja Gundogana u 79. minutu stigli do 12. pobede u sezoni i 38. boda.

Kristal Palas je rutinski u Londonu savladao Barnli pogocima Džejmsa Mekartura u 14. i Androsa Tauzenda u 77. minutu. Luka Miivojević odigrao je ceo meč za “orlove”.

Lester he na svom terenu bio bolji od Votforda. Golove za “lisice” postigli su Džejmi Vardi u 12. minutu iz penala i Džejms Medison 11 minuta kasnije.

Brajton je preokrenuo rezultat na gostovanju protiv Hadersfilda. Troteri su vodiliod prvog minuta golom Matijasa Jorgensena, ali je Šejn Dafi izjednačio u samom finišu prvog dela. Brajton je od 32. minuta igrao sa igračem više, a broojčanu prednost u 24. minutu drugog poluvremena iskoristio je Florin Andone i doneo trijumf gostima.

Vest Hem je razbio Njukasl na Sent Džejms parku. Havijer Ernandez je bio strelac prva dva gola za “čekićare” u 11. i 63. minutu, a konačan rezultat postavio je Felipe Anderson u sudijskoj nadoknadi.

Mančester Siti – Bornmut 3:1 (1:1)
Lester – Votford 2:0 (2:0)
Kristal Palas – Barnli 2:0 (1:0)
Hadersfild – Brajton 1:2 (1:1)
Njukasl – Vest Hem 0:3 (0:1)