Škuletić dosolio rane “kneževa”, bez pobednika u derbiju, Lilu i Lionu po bod [VIDEO]

Liga 1

Od današnjih mečeva 15. kola francuske Lige 1, najzanimljive je bilo u Lilu, gde su domaća ekipa i Lion podelili bodove, ali i poluvremena, svakom je pripalo po jedno.

Derbi je, dakle, igran na severu zemlje svetskih prvaka. Sasatli su se četvrtoplasirana i drugoplasirana ekipa na tabeli. Lil je poveo preko Remija u 17. minutu, a već u 28. je Pepe duplirao prednost domaćina. Lion je imao veliku šansu da smanji na početku drugog poluvremena, ali je Memfis Depaj sa bele tačke prebacio gol domaćina. Ipak, Bertran Traore je u 63. minutu dao gol za ”lavove” i uveo meč u zanimljivu završnicu. Posle dobre akcije navale Liona, Musa Dembele je plasirao loptu u mrežu Lila, čime je postavio konačan rezultat na ovom meču.

Ponovo stresan vikend za navijače Monaka. Posle prošlonedeljnog trijumfa u Kaenu, činilo se da ”kneževi” polako izlaze iz krize. Večeras su dočekali sjajni Monpelje, trećeplasiranu ekipu na tabeli, a poveli su u finišu prvog poluvremena golom Tilemansa. Bio je to aktuelan rezultat sve do deset minuta pre kraja, a onda je Labord izjednačio. Na scenu je tada stupio bivši fudbaler Partizana i Vojvodine, Petar Škuletić, koji je u igru ušao tek u poslednjih 20 minuta, i postigao gol za pobedu gostiju, iskoristivši grešku odbrane Monaka. Monpelje je slavio u Kneževini posle skoro 15 godina, a sa nova tri boda došli su na drugo mesto tabele Lige 1.

Na meču između poslednjeplasiranog Gengana i Nice nije bilo golova, a remizirali su i Anže i Kaen, samo je tamo bilo 1:1. Na kraju, najubedljivi je bio novajlija Nim, koji je sa 3:0 savladao Amijen, a dvostruki strelac za domaće bio je Marokanac Alioui.

Lil – Lion 2:2 (2:0)