Dramatičan poraz srpskih rukometašica u Nantu

Srbija - Švedska 21:22

Srbija – Švedska 21:22 (13:11)

Ženska rukometna reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Posle pobede nad Poljskom Srpkinje su u 2. kolu u Nantu poražene od Šveđanki rezultatom 22:21. Izabranice selektora Ljubomira Obradovića odlično su odigrale prvo poluvreme, imale i 4 gola prednosti, ali se na odmor otišlo sa vođstvom Srbije 13:11.

U nastavku selekcija Švedske je zaigrala odličnu odbranu, a briljirala je na golu Filipa Iden. Drugo poluvreme počelo je serijom Švedske od 3:0, nešto kasnije Skandinavke su imale prednost 19:17, a to je bio uvod u dramatičnu završnicu. Jelena Lavko je pogodila za 21:21, činilo se donela remi našoj reprezentaciji, ali je samo 5 sekundi pre kraja Dženi Alm pogodila za trijumf Švedske.

Upravo je Alm sa 5 golova bila najefikasnija u pobedničkom timu, Iden je imala čak 19 odbrana, dok je kod Srbije Katarina Krpež-Šlezak postigla 7 golova.

Posle dva kola Danska je prva na tabeli grupe A sa obe pobede, po jednu pobedu i poraz imaju Švedska i Srbija, dok je Poljska poslednja sa dva poraza.