Kolarov precizan za bod “vučice”, Kjevo iznenadio Lacio [VIDEO]

Roma - Inter 2:2

U dve poslednje nedeljne utakmice na Apeninima, rimski klubovi, Lacio i Roma, osvojili su po bod protiv Kjeva, odnosno Intera.

Lacio je osvojio samo bod u Veroni protiv Kjeva, što se nikako ne uklapa u planove rimske ekipe. Bio je to treći uzastopni remi Lacijala u Seriji A, a četvrti meč bez pobede, ako računamo i poraz na Kipru od Apolona. Kjevo je poveo golom Serđa Pelisijea u 25. minutu, a bod Rimljanima doneo je Ćiro Imobile u 66.

Pre i posle toga, Lacio je imao nekoliko prilika, jednu veoma dobru, propustio je i Sergej Milinković-Savić neposredno pre izjednačujućeg gola, kada je šutirao preko gola. Na kraju su tri boda gostima mogli da donesu i Imobile i Badelj, ali je rezultat ostao nepromenjen. Kao i Laciju, i “letećim magarcima” je ovo bio treći uzastopni nerešeni rezultat, ali su oni i dalje jedina ekipa bez pobede u Seriji A. Sergej Milinković-Savić je odigrao ceo meč za goste, kao i Ivan Radovanović za domaće, dok je Filip Đorđević dobio šansu u poslednjih 20 minuta u dresu Kjeva.

Derbi kola odigran je na rimskom Olimpiku gde je Roma dočekala Inter, a obe ekipe u meč su ušle nakon poraza u Ligi šampiona. Najbolju priliku za domaće u prvih 45 minuta imao je Alesandro Florenci koji je u 27. minutu pogodio stativu, a revanširao se Keita Balde na drugoj strani u 35. minutu. Bivši igrač Lacija se ispravio dva minuta nakon promašaja, tada je odličan centaršut Dambrozija, potkolenicom poslao iza leđa Olsena i tako doveo Inter u vođstvo. Do poluvremena je mogao da izjednači kapiten srpske reprezentacije, Aleksandar Kolarov, sjajno je izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, lopta je krenula pod prečku gola Intera, ali se Handanović izvio i izbacio je u korner.

Najlepši detalj na utakmici zbio se u 51. minutu, tada je mladi Turčin, Čengiz Under, sa 25 metara bez razmišljanja opalio ka golu Handanovića, slovenački čuvar mreže se nije ni pomerio, a Roma je izjednačila.

Kakav bi to bio derbi bez gola Maura Ikardija? Argentinac je u 66. minutu, nakon kornera, najviše skočio u buketu igrača i ponovo doneo prednost gostima. Ovog puta ona je trajala još kraće, samo sedam minuta, Marcelo Brozović je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Aleksandar Kolarov je sa bele tačke postavio konačan rezultat, Roma- Inter 2:2.
Sada na tabeli Inter ima 29 bodova i biće drugi bar do sutra, kada Napoli igra svoj meč, dok je “vučica” 7. sa 20 osvojenih bodova.

Kjevo – Lacio 1:1 (1:0)