Srpkinje sjajne protiv Danske, pobedom u drugi krug Evropskog prvenstva

Detalj sa utakmice Srbija - Danska

Srbija – Danska 30:25 (17:13)

Rukometašice Srbije su velikom pobedom završile prvi deo Evropskog prvenstva u Francuskoj. U 3. kolu A grupe Srbija je u Nantu nadigrala Dansku i osvojila važne bodove koje će preneti u drugu fazu takmičenja.

Izabranice selektora Ljubomira Obradovića su pružile najbolju partiju u dosadašnjem toku šampionata i pokazale da nesrećni poraz od Švedske nije ostavio trag. Od prvog minuta Srpkinje su diktirale tempo i imale prednost.

Sredinom prvog poluvremena Katarina Tomašević je spustila rampu na naš gol i Srbija je počela da povećava vođstvo do plus 5 (17:12). Naše rukometašice su u tim trenucima propustile priliku da sa igračicom više dodatno povećaju prednost, pa se na odmor otišlo sa četiri gola viška srpskog tima.

Ispostavilo se da su uvodni minuti drugog poluvremena bili presudni. Ono što su propustile u finišu prvog, srpske rukometašice su nadoknadile na početku drugog poluvremena. Za deset minuta igre primile su samo jedan gol, a postigle pet i povele sa 22:14. Imala je Srbija i plus 9 (24:15), ali se dogodio očekivani mali pad u igri srpskog tima.

Danska je to iskoristila da u završnici utakmice ublaži poraz, ali trijumf našeg tima nijednog trenutka nije dolazio u pitanje.

Najefikasnije u našem timu bile su Katarina Krpež Šlezak i Andrea Lekić sa po osam golova, Jelena Lavko i Jovana Stiljković su postigle po četiri gola, a Katarina Tomašević je imala devet odbrana.

Srbija je zahvaljujući najboljoj gol razlici zauzela prvo mesto u grupi A, ispred Danske i Švedske, ali sve tri reprezentacije u drugu fazu takmičenja prenose po dva boda. U nastavku šampionata naš tim će igrati protiv Francuske, Rusije i Crne Gore.