”Stršljenovi” pčelice za šampiona, Milivojevićev gol sa ”kreča” ublažio poraz Palasa [VIDEO]

Luka Milivojević

Englezi rade vanredno, a večeras su odigrane četiri utakmice 15. kola Premijer lige.

Šampion, Mančester Siti, upisao je novu pobedu, već 13. u sezoni, ovog puta na gostovanju u Votfordu. ”Stršljenovi” su bili nemoćni protiv ekipe Pepa Gvadiole, koju je u vođstvo doveo Liroj Sane u 40. minutu. Gabrijel Žezus je ubacio loptu, a Nemac je telom uneo u gol. Na početku drugog poluvremena Rijad Marez je postigao novi gol za ”građane”, a još jednom je asistent bio mladi Brazilac. Votford je uspeo da poraz učini podnošljivim, u 85. minutu je Francuz Dukure prevario Edersona, ali u preostalom vremenu nisu uspeli da stignu do poravnanja, mada je dobru priliku u 87. minutu imao Troj Dini, međutim, golman Sitija se istakao i odbranio njegov udarac glavom.

“Čekićari” su čekali drugo poluvreme da se razigraju i da za samo 12 minuta postignu tri gola protiv Kardifa. Velšani su mogli da povedu u 35. minutu, ali je Fabijanski odbranio penal koji je izveo Rals. U nastavku je Lukas Perez bio precizan u 49. i 54. minutu, da bi seriju golova zatvorio Majkl Antonio u 61. minutu. Konačan rezultat postavio je Džoš Marfi, duboko u sudijskoj nadoknadi, čime je samo ublažio poraz svoje ekipe.

Seriju poraza prekinuo je Bornmut. “Trešnjice” su slavile protiv Hadersfilda zahvaljujući brzom vođstvu. Prvo je Vilson glavom, na centaršut Frejzera, u 5. minutu otvorio bravu gostiju, da bi upravo Rajan Frejzer u 22. minutu duplirao prednost domaćina. Do poluvremena je Holanđanin Kongolo smanjio prednost, ali je to bilo sve što su “terijeri” uradili u ovom meču.

Glen Marej je sa bele tačke u 24. minutu doveo Brajton u vođstvo, a samo 5 minuta kasnije isključen je bek domaćih Šejn Dafi. Međutim, i sa igračem manje ”galebovi” su nastavili sa napadima i do pauze su još dva puta tresli mrežu Palasa. Nigerijac Balogun ušao je u igru u 31. minutu, neposredno pre kornera za njegovu ekipu, i u prvom kontaktu s loptom postigao je gol za 2:0. U nadoknadi prvog poluvremena Rumun Florin Andone je, svojim prvim golom u sezoni, doneo nedostižnu prednost Brajtonu. U nastavku su ”orlovi” uspeli da ublaže poraz, a gol je iz jedanaesterca postigao naš Luka Milivojević.

Bornmut – Haderfild 2:1(2:1)