Minimalac Partizana protiv Zemuna

Rikardo Gomeš

Partizan – Zemun 1:0 (1:0)
Rikardo 27’

U poslednjoj utakmici 19. kola Super lige Srbije Partizan je ostvario minimalnu pobedu protiv Zemuna. Crno-beli su još jednom pokazali dva različita lica, a trijumf im je doneo gol Rikarda Gomeša u 27. minutu.

Partizan: Stojković – N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić – Zdjelar, Zakarić, Pantić, Ivanović (Šćekić od 82’) – Nikolić (Tošić od 71’), Rikardo.

Zemun: Milošević – Stojković (Podunavac od 59’), Azemović, Trajković, Živković – Đalović, Toševski – Vukadinović, Milutinović, Tomić (Kovačević od 69’) – Mrkaić (Hendrik od 80’).

Mnogo zanimljiviju i kvalitetniju igru Partizan je pokazao u prvom poluvremenu, kada je i stigao do gola vredna tri boda.

Ipak, prvi su zapretili gosti, u 9. minutu kada je Vukadinović dobro šutirao iskosa sa desne strane, Stojković odbio loptu, a Valijente otklonio opasnost. Ispostavilo se da je to bila i jedina prava pretnja Zemunaca na današnjoj utakmici.

Partizan je prvu priliku imao u 12. minutu. Rikardo je pokušao glavom, lopta je na putu ka golu pogodila u nadlakticu jednog igrača Zemuna, ali je sudija Lazar Lukić pokazao da se igra nastavi.

Nemanja Miletić

Četiri minuta kasnije, posle solo prodora Pantića, Rikardo se našao u odličnoj poziciji, šutirao je iz okreta sa 5-6 metara, lopta je okrznula golmana Miloševića u glavu i otišla u korner. U 23. minutu Rikardo je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je još bolje intervenisao Milošević.

Malo je nedostajalo da Partizan povede u 25. minutu. Miletić je lepo centrirao sa desne strane, Zakarić zakačio loptu glavom, ali su centimetri delili crno-bele od vođstva.

Ipak, dva minuta kasnije odbrana Zemuna je kapitulirala. Ponovo je Miletić pobegao po desnoj strani, odlično centrirao, a Rikardo volej udarcem poslao loptu u mrežu.

U nastavku utakmice viđena je prava uspavanka, koju nije prekinuo ni ulazak Bambija Tošića u igru. Jedino već uzbuđenje viđeno je u 73. minutu kada se Rikardo našao u dobroj šansi. Šutirao je sa petnaestak metara, pravo u golmana Zemuna Marka Miloševića.