Olimpik pokisao u Nantu, Ren iznenadio Lion

Detalj sa utakmice Nant - Olimpik

Bilo je izuzetno uzbudljivo na utakmicama 16. kola francuske Lige 1, koje su odigrane od 19 časova.

Marsej je dva puta vodio u Nantu, ali je pobeda pripala ”kanarincima”, koje sa klupe predvodi Vahid Halilhodžić. Sabson je doveo goste u vođstvo, ali je fenomenalni Argentinac Sala ubrzo izjednačio. Do poluvremena smo videli još po jedan gol na obe strane. Prvo je Tovan sa bele tačke ponovo doneo prednost gostima, da bi u sudijskoj nadoknadi Ture još jednom poravnao. Gol za tri boda domaće ekipe, koja je prekinula niz od tri utakmice bez trijumfa, postigao je Bošilija u 64. minutu.

Tokom čitavog meča kiša je lila kao iz kabla, ali to nije smetalo fudbalerima da prikažu odličnu igru. Nemanja Radonjić nije bio u protokolu Olimpika.

Pet golova viđeno je i u Bordou, gde je domaća ekipa slaviila protiv Sent Etjena. Meč je obeležila i teška povreda bivšeg srpskog reprezentativca Nevena Subotića. Do 90. minuta bilo je 2:2 i činilo se da će timovi podeliti bodove, ali je tada Brazilac Pablo, posle kornera, glavom poslao loptu u mrežu.

Lion je neprijatno iznenadio navijače porazom na svom terenu od ekipe Rena. Gosti su u finišu prvog poluvremena za samo dva minuta postigli dva gola i tu prednost sačuvali do kraja. Uzbudljiv finiš bio je i u Kaenu, domaćin je izjednačio u 90. minutu, ali je u četvrtom minutu nadoknade Landre doneo trijumf novajliji Nimu.

Dižon je pobedio poslednjeplasirani Gengan i krenuo ka sredini tabele, a gol odluke, kod rezultata 1:1, postigao je Hadadi u 86. minutu. Gol Sile bio je dovoljan Tuluzu da odnese ceo plen iz Remsa.

Nant – Marsej 3:2 (2:2)
Sala 30’, Ture 45+1’, Bošilija 64’ – Sanson 28’, Tovan 36'(p)

Bordo – Sent Etjen 3:2 (1:1)