Remi na Old Trafordu, Liverpul prati šampiona u stopu, ”vukovi” izujedali Čelsi [VIDEO]

Detalj sa utakmice Mančester Junajted - Arsenal

Kao i sinoć, i večeras su premijerigaši bili efikasni u utakmicama vanrednog 15. kola.

Derbi je odigran na Old Trafordu, gde su Junajted i Arsenal podelili bodove, igrajući 2:2. Gosti su dva puta vodili, ali su ”đavoli” uspevali ekspresno da dođu do izjednačenja. Prvo je Mustafi, uz obilatu pomoć golmana domaćih De Hee, doveo ”tobdžije” u vođstvo u 26. minutu, da bi četiri minuta kasnije Marsijal poravnao, prethodno je Leno odbio loptu posle slobodnog udarca, a Ererea pronašao Francuza u srcu šesnaesterca.

Prilika je bilo i u nastavku, odbrane nisu blistale, da bi Lakazet u 68. minutu, samo tri minuta pošto je kročio na teren, uz dosta sreće doveo Arsenal do nove prednosti. Sada je radost gostiju trajala samo minut, na drugoj strani je Lingard iskoristio nesporazum u odbrani londonskog tima i ponovo doneo egal. U preostalih nešto više od 20 minuta, pobeda je mogla da pripadne i jednima i drugima, ali je na kraju bila, čini nam se, pravedna podela bodova. Za domaći tim je svih 90 minuta odigrao Nemanja Matić, koji je zaradio žuti karton.

Liverpul je nastavio poteru za šampionom, pošto je slavio protiv Barnlija nakon preokreta. Domaći su poveli golom Korka u 54. minutu, ali su Milner i Firmino, samo 15-tak minuta kasnije, preokrenuli rezultat, da bi Šaćiri u poslednjim trenucima postigao i treći gol za ”redse”.

Za razliku od Liverpula, londonski ”plavci” sve više zaostaju. Čelsi je dobio prvo poluvreme u Vulverhemptonu golom Loftus-Čika u 18. minutu, ali su neshvaltljivo popustili u nastavku i dozvolili ”vukovima” da preko Meksikanca Himeneza i Portugalca Diogo Žote, u samo četiri minuta, poraz pretvore u pobedu i tako dođu do prvog trijumfa nakon šest sušnih kola.

Bez pobednika bilo je u susretu Fulama i Lestera. Domaći su poveli golom Kamare, kome je asistirao naš Mitrović, da bi bod ”lisicama” doneo Medison u 74. minutu. Bio je to sudar novog trenera Fulama, Klaudija Ranijerija i njegovog bivšeg kluba Lestera, sa kojim je stigao do titule u Premijer ligi. Mitrović je imao dve dobre prilike, drugu u 93. minutu, ali nije uspeo da zatrese mrežu Lestera.

Isti rezultat bio je u Liverpulu, na meču Evertona i Njukasla. ”Svrake” su povele rano, golom Rondona, ali je Rišarlison do poluvremena izjednačio a, ispostavilo se, postavio i konačan rezultat.

Totenhem se oporavio od poraza u derbiju severnog Londona i lako slavio protiv Sautemptona, kome ne ide i posle smene trenera Marka Hjuza. Kejn je postigao prvi gol, a u strelce su se upisali i Lukas Moura i sve bolji Korejac Son. Čarli Ostin je samo ublažio poraz duboko u sudijskoj nadoknadi.

Mančester Junajted – Arsenal 2:2(1:1)