Zvezda sigurna na subotičkoj ,,bomboni”, brine povreda Borjana [VIDEO]

El Fardu Ben protiv Napolija

FK Spartak ŽK – FK Crvena zvezda 1:3 (0:2)
90+1’ Čečarić; 36’ Gobeljić, 41’, 69’ Ben (p)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas Spartak Ždrepčevu krv na ,,Gradskom stadionu” u Subotici rezultatom 3:0 u okviru 19. kola Super lige Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića su diktirali tempo dokom najvećeg dela meča i tako su stigli do 17. pobede u ovoj sezoni.

Nakon sporijeg početka, prvi su pripretili gosti. Sličnu akciju poput one u Napulju videli smo u 12. minutu.  Marko Marin je odlično proigrao Bena, ali je fudbaler sa Komorskih ostrva pogodio stativu. Dva minuta kasnije, udarac sa distance oprobao je Dušan Jovančić, ali nije bio precizan.

Spartak je po prvi put pripretio u 19. minutu, ali je lopta nakon centaršuta Nemanje Glavčića završila u rukama Milana Borjana. Ozbiljan napad Spartaka nije iskoristio David Dunđerski u 23. minutu pošto je šutirao preko gola sa desetak metara, iskosa sa desne strane.

Sredinom prvog poluvremena, po prvi put danas, se istakao golman Miloš Ostojić, kada je zaustavio pokušaj petom Gorana Čaušića, da bi u narednom napadu Ben pogodio prečku.

Mirisalo je na gol crveno-belih i to se u 36. minutu i dogodilo. Akciju koju je otpočeo Milan Borjan završio je Marko Gobeljić, koji je sjajno iskoristio centaršut Veljka Simića.

Pet minuta kasnije, ekipa Vladana Milojevića duplirala je prednost. Nemanja Ćalasan je sa dve ruke držao Milana Pavkova, tokom borbe u šesnaestercu Spartaka, sudija Danilo Grujić je pokazao na belu tačku, a nakon dve neiskorišćene šanse precizan je bio El-Fardu Ben.

Spartak je pokušavao u nastavku da se približi golu gostiju, ali bili su bezidejni, sa nedovoljno igrača u završnici, što im se nije moglo isplatiti.

Ono što je zabrinulo sve u timu šampiona Srbije jeste povrda Milana Borjana, koji je pao na leđa nakon istrčavanja na jednu loptu, te je kolima Hitne pomoći iznet sa terena stadiona u Subotici.

Nakon mirnijeg perioda igre, Zvezda je u 70. minutu organizovala napad preko levog boka, loptu je ponovo dobio Veljko Simić, poslao ju je u šesnaesterac i pronašao Bena, koji postiže svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici. To je bila Simićeva druga asistencija na ovom meču.

Kada je već bilo ubedljivo, Spartak se probudio. Nemanja Obradović je pogodio prečku za Spartak, veoma brzo nakon trećeg gola gostiju. To nije bilo sve od ekipe Dragana Rogana, pošto je Bojan Čečarić u poslednjim minutima na veoma lep način savladao Zorana Popovića za konačnih 3:1.

Podsećamo, nakon dužeg vremena, Spartak se vratio na teren u Subotici, koji se renovirao i koji je bio u izvanrednom izdanju danas.

Crvena zvezda je i dalje ubedljivo prva sa 53 boda, dok je Spartak 12. sa 16 bodova.