Zvezda u osmini finala Kupa Izazivača

Odbojkaši Crvene zvezde

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala CEV Kup Izazivača pošto su večeras na Banjici po drugi put savladali Radnik iz Bijeljine maksimalnim rezultatom 3:0, po setovma 25:17, 25:18 i 25:18.

Crveno-beli momci silovito su otvorili meč. Poveli su sa 5:1 i odmah na startu razoružali protivnika. Izabranici trenera Kobiljskog igrali bez većih oscilacija, dominirao je Tadić na mreži a rezultat od 23:13 govori o razlici u kvalitetu ova dva protivnika. Meljanac koji je ušao na teren na kraju prvog seta doneo je set loptu Zvezdi a Sinđelić je iskoristio za 1:0 u setovima – 25:17.

Na startu drugog perioda meča gosti iz Bijeljine morali su da zamene libera koji je povredio skočni zglob leve noge pa je njegovi ulogu preuzeo Blagojević dok je Zvezda nastavila u dobrom ritmu. Držali su se crveno-beli na 4 poena razlike a onda su gosti uz dobar napad Novokmeta stigli i na -2 (15:13). Ipak, razigrao je kapiten Petković svoje saigrače kada je bilo najpotrebnije i Zvezda se odvojila na 21:15 a zatim poenom Nikole Petrovića su osvijili i drugu set rezultatom 25:18.

U nastavku meča crveno-beli momci igrali su bez greške i zasluženo došli do novog trijumfa na evropskoj sceni. Posle ne tako velike borbe set su završili u svoju korist 25:18.

U prvoj utakmici, odigranoj u Bijeljini, Crvena zvezda je savladala Radnik sa 3:0 (27:25, 25:18, 25:19).

Crvena zvezda će u osmini finala (19. decembar i 16. januar) Kupa Izazivača igrati protiv pobednika duela Parnu (Estonija) – Monca (Iitalija). U prvom meču, odigranom u Estoniji, Italijani su slavili sa 3:0 (30:28, 25:18, 25:21).