Gordić odlučio dramu u ,,Morači”, Makabi se ,,provukao” u Istanbulu, sjajni Volters

Košarkaši Budućnosti savladali su večeras u Podgorici ekipu Barselone rezultatom 67:64 u okviru 11. kola Evrolige.

Utakmica koja nije obilovala velikim brojem poena rešena je u poslednjoj četvrtini sjajnom serijom Nemanje Gordića od 8:0, nakon čega Barselona nije mogla da se oporavi, te su izabranici Svetislava Pešića pognutih glava napustili ,,Moraču”.

Tokom čitavog meča bilo je neizvesno i nijedna ekipa se nije odvajala, pa je tako najveću prednost imala Barselona sa +6 početkom treće deonice. Završnica je bila veoma dramatična nakon tri slobodna bacanja koja je imao Kris Singlton 17 sekundi pre kraja za 65:64, ali je Edvin Džekson pogodio oba puta sa linije penala i doneo slavlje svom timu.

Budućnost je do trećeg trijumfa u ovosezonskoj Evroligi predvodili sjajni Erl Klark i Nemanja Gordić sa po sa 12 postignutih poena. U sastavu Barselone istakao se Adam Hanga sa 12 poena.

U utakmici u kojoj su uglavnom bili u podređenom položaju, košarkaši Makabija iz Tel Aviva uspeli su da dođu do pobede. Ovog puta, bili su bolji od Darušafake na gostovanju, nakon što su odigrali fenomenalnu poslednju četvrtinu koju su dobili sa 22:9!

Odličnu rolu imao je Džon Dibartolomeo koji je za 10 minuta ubacio 13 poena, ali je scenu ,,ukrao” Džoni O'Brajan koji je meč završio sa 12 poena i 14 skokova. Darušafaku je predvodio Toni Daglas sa 14 poena i šest asistencija.

Nejt Volters je odigrao odličnu partiju i bio jedan od najzaslužnijih za pobedu Žalgirisa nad Olimpijakosom. Bivši igrač Crvene zvezde postigao je 14 poena, uz sedam skokova i šest asistencija. Sjajan je takođe bio i Marijus Grigonis sa 19 poena. Jorgos Printezis i njegovih 18 poena nisu pomogli Olimpijakosu u Kaunasu. Srpski košarkaš Nikola Milutinov igrao je 20 minuta na današnjoj utakmici i za to vreme upisao četiri poena, dok je nekadašnji igrač Partizana Najdžel Vilijams-Gos meč završio sa devet poena.

Budućnost – Barselona 67:64
(14:15, 17:18, 15:13, 21:18)

Darušafaka – Makabi Tel Aviv 71:73
(17:17, 25:19, 20:15, 9:22)

Žalgiris – Olimpijakos 83:75
(19:29, 21:19, 20:11, 23:16)