Alaves nemoćan u Madridu: Zaboravljeni Hrvat ponovo među strelcima [VIDEO]

Atletiko Madrid – Alaves 3:0 (1:0)
25′ Kalinić, 81′ Grizman, 89′ Rodrigo

Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su pobedu od 2:0 u današnjoj utakmici protiv Alavesa u okviru 15. kola španske La lige.

Na otvaranju subotnjeg programa španskog šampionata, Atletiko je ponovo, reklo bi se, karakterističnim rezultatom za njih, došao do tri boda protiv neugodnog Alavesa.

Dijego Simeone imao je problem, pošto je Dijego Kosta povređen, pa je tako u napad poslao hrvatskog internacionalca Nikolu Kalinića, kojeg je javnost pomalo zaboravila od letošnje sage sa Svetskog prvenstva. Upravo je bivši igrač Fjorentine i Milana doneo prednost ,,jorgandžijama“ u 26. minutu svojim prvim golom u La ligi, na asistenciju Santjaga Arijasa. Kolumbijac je tako zabeležio prvu asistenciju ove sezone u šampionatu.

Čuvao je Atletiko prednost sve do samog finiša, a onda su u poslednjih 10 minuta pogocima Antoana Grizmana i Rodriga postavili konačnih 3:0.

Ovom pobedom, Atletiko Madrid se izjednačio sa Barselonom na prvom mestu La lige sa 28 bodova, uz meč više, dok je Alaves ostao četvrtoplasirani sa 24 boda!