Derbi Rura ”milionerima”, ”bikovi” umireni u Frajburgu [VIDEO]

Širom Nemačke odigrane su utakmice 14. kola Bundeslige.

U centru pažnje bio je čuveni ”Rurski derbi”, duel Šalkea i Borusije iz Dortmunda, dva tima iz gradova udaljenih samo 35 kilometara. Prethodnih pet puta ”milioneri” nisu uspeli da slave na Veltins areni, ali sada su prekinuli tu neugodnu tradiciju i približili se tituli jesenjeg prvaka. Već u 7. minutu gosti su poveli, Rojs je ubacio loptu iz prekida, u gužvi je odlično skočio Dilejni i Dortmund je stekao prednost. Imali su ”kraljevsko plavi” nekoliko prilika da poravnaju, ali su to učinili tek u 61. minutu, i to sa bele tačke. Siguran je bio Kaliđuri. Međutim, 15-tak minuta pre kraja, odlična akcija Gerera i Sanča i mladi Englez je smireno poslao loptu iza leđa Farmana, za petu uzastopnu pobedu Borusije u Bundesligi.

Bajern ne odustaje od potere za ”milionerima”. Danas su lako došli do bodova protiv Nirnberga, a već u prvom poluvremenu je Robert Levandovski, sa dva gola, rešio sve dileme. Konačan rezultat postavio je u nastavku Riberi.

Iznenađujuće težak poraz doživeo je Lajpcig u Frajburgu. Domaći su slavili 3:0, golovima Petersena, Valdšmita i Franca, čime su prekinuli niz od četiri meča bez pobede. Kao što se očekivalo, na utakmici u Volfsburgu viđeno je dosta golova, a meč ”vukova” i Hofenhajma završen je bez pobednika 2:2. Vodili su gosti, domaći su do poluvremena preokrenuli, ali je Kramarić doneo bod gostima. ”Farmaceuti” su se dugo mučili sa Augzburgom, a do pobede su stigli golom Baumgartlingera tek u 75. minutu.

Šalke – Dortmund 1:2 (0:1)