Napoli uz dobro raspoloženje i veliko pojačanje putuje u Liverpul [VIDEO]

Napoli – Frozinone 4:0 (2:0)
7’ Zjelinski, 40’ Unas, 68’, 84’ Milik

Fudbaleri Napolija savladali su danas na svom ,,San Paolu” ekipu Frozinonea u utakmici 15. kola italijanske Serije A.

Frozinone nije imao šta da traži u Napulju danas, pa će tako ,,partenopei” u odličnom raspoloženju otputovati u Englesku, gde ih u utorak očekuje važan meč sa Liverpulom u grupnoj fazi Lige šampiona.

Već u sedmom minutu bilo je 1:0 kada je Pjotr Zjelinski pogodio mrežu gostiju nakon dodavanja Lorenca Insinjea. Na drugi pogodak čekalo se do finišta prvog poluvremena, a taj gol bio je i vredan čekanja. Adam Unas je povukao loptu sa sredine terena i sa tridesetak metara poslao pravi ,,projektil” iza leđa golmana Marka Sportijela.

Nišanske sprave pred odlazak u Liverpul namestio je i Arkadijuš Milik, koji je postigao dva pogotka u drugom poluvremenu za ,,miran san” Napolitanaca. Dve asistencije danas zabeležio je i bek Fauzi Gulam, koji se vratio na teren posle 402 dana zbog povrede koju je imao. To će mnogo značiti Karlu Anćelotiju u narednom periodu.

Napoli sada zaostaje osam bodova za prvoplasiranim Juventusom na drugoj poziciji, dok je Frozinone 19. sa tek osam osvojenih bodova.